Закон Ярової і релігійні міграції

runfrun Закон Ярової і релігійні міграції

Настав час вразливим спільнотам драпати з РФ

Сьогодні говорив з крішнаїтом з Рашки. Вони в афігу з “Ярової”. Їм принципово начхати на політику і вони завжди підтримували Пу, хоч мінти і РПЦ їх достатньо щемили (да, “стокгольмський синдром” і відчуття належності до русского міра такими дрібницями не переб’єш). Але тепер їхня практика підпадає під “місіонерську діяльність”, яка, згідно нового закону, має проводитися лише в спеціальних приміщеннях. Т.є. крішнаїтські харінами, розповсюдження літератури, та подібна вулична діяльність організацій на кшталт “Свідків Єгови” і деяких протестантів в РФ стає протиправною діяльністю, за яку відповідні органи будуть штрафувати.

І навіть якщо згори царського престолу буде дано команду “пака нє троґать”, місцеві підполковники ФСБ по наушенію місцевих єпископів єдиноістинної релігії, чи й без оного, не зможуть втриматися від нових перспектив у щімленні уявних\потенційних екстремістів задля нової зірочки на погони.

Що це значить для нас?

В Україні багато старообрядців. Дуже різних. До совка було значно більше – і часто це були цілком поважні люде: великі купці, високі посадовці. Вони тікали в тодішню Козаччину, а пізніше – в “Малоросію” від утисків царського уряду і вічно злісної РПЦ, осідали в нас, інкультурвалися.

Схоже, нас очікує ще одна подібна хвиля.

Крішнаїти будуть драпати. Так, ті самі крішнаїти, які ще недавно зі схвальною посмішкою слухали полум’яну маячню довбославчегів про “русскіє вєди” і пережили суд над Бхагавад-Гітою, яку російські бюрократи колись визнали “екстреміською літературою”, зараз почухують сахасрара чакри ретельно розглядаючи гуглмепс.

І драпатимуть не тільки крішнаїти. Недобитки протестантів, які в останні роки ще менше висовуються і при кожному змаху скіпетра слухняно кажуть “ку” великому Пу.

Я не розумію суспільство достатньо, щоб точно сказати, коли цей феномен стане масовим, це завдання соціологів і демографів, – може зараз, може після перших застосувань нового законодавства на практиці, але окрім суто релігієзнавчих челенджів, нас очікують іще й проблеми інкультурації цих людей, а для спецслужб — проблема виловлювання “кротів”, яких принесе цей потік.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , . Bookmark the permalink.