З малюком по Індії-9: Рішикеш – як тут живеться

Багато хто запитує, як ми, взагалі, тут живемо, як індуси роблять те, те і те… У цьому пості трішки опишу побут і наше щоденне життя в Рішикеші.

Платимо за гест ми 250 рупій ($5) в день. Якщо жити довго, можна домовитися й дешевше. У кімнаті два досить широких зсунутих разом ліжка, де ми всі й вміщаємося.Вдень тепло чи й навіть спекотно, але увечері з гір прилітає такий сильний вітер, що кришка-екран мого ноута дріботить на ньому як листок.roboche mistse ageyeva rish З малюком по Індії 9: Рішикеш   як тут живеться

Робоче місце на металевій скрині

У кімнатці є двері у “ванну” – в змішаному європейсько-індійському стилі (це значить – є поганий унітаз, який тече, і повний набір індійських bathroom facilities – кран з водою, душ, в якому, якщо замовити хвилин за двадцять і в господарів гарний настрій, а розташування індійських планет сприятливе, може бути тепла вода; ще один кран для підмивання після використання унітазу. Для цієї ж процедури є кухлик, індуси його використовують і для ранкового аснану – обливання. Ще один предмет – відро, з якого обливатися, і в якому прати. У кімнаті є ще й маленький куточок для кухні, де з стіни стирчить досить зручна бетонна плита, яка імітує стіл буквою “Г”, на неї ми ставимо газову горілку (5 літрів, заправка коштує 110 рупій – 2 долари) і готуємо їсти.

gasova gorilaka З малюком по Індії 9: Рішикеш   як тут живеться

Газова горілка на яку ставиться індійська каструля з опуклим дном і без кришки – індуси не визнають кришок у готуванні їжі

Горілку й каструлю дали господарі. Їжу можна купити неподалік – овочі на базарі, каші, макарони і т.п. – в супермаркеті.

Дахи тут пласкі, на них, зазвичай, гріються величезні баки з водою, сушать білизну, відпочивають і просто тусуються люди. Здавна склалася незвична, і тим іще привабливіша для нас культура проведення часу на даху. Чайки, гарний вид довкола, чисте повітря і зелень — все дуже класно, особливо якщо згадати наших демонів ЖЕКу, вибити з яких ключі від горища хоча б щоб пофоткати нічне місто — суперквест на грані неможливого, не кажучи вже про те, щоб вилізти з друзями, зі спальничками, повним гарячого чайку сервізиком і помилуватися краєвидами нічного міста…

vyd z vikna rishikesh З малюком по Індії 9: Рішикеш   як тут живеться

 

Мавп довкола багато, можуть забрати яскравий одяг, який сушиться на даху, можуть напасти і забрати банан на вулиці. Вони лазять дахами гестів і ресторанів – і можуть прямо з ресторану з тарілки чікена, який втратив пильність, стягнути шось їстівне чи, хоча б,  окуляри зі столу. А в горах, кажуть, є навіть леопарди,

Прямо біля наSai baba Rishikesh shrine З малюком по Індії 9: Рішикеш   як тут живеться

Зображення святого Сай Баби в капличці в Рішикеші

шого гесту невеличкий храм Сай Баби, але не того патлатого Бхагавана-з-вестерн-чікенами, а старого на вигляд святого в гострій шапці. Його зображення зустрічаються по всій країні – святий цей дуже популярний. В Індії, виявляється, було два Сай-баби, – як прокоментував місцевий інофрматор: цей real, а той – фор вестенерз (що, правда, не заважало на нього “вестися” і багатьом індусам)

Real Sai baba shrine Rishik З малюком по Індії 9: Рішикеш   як тут живеться

Real Sai baba shrine Rishikesh

На кожнім кроці — пропозиції найрізноманітнішої йоги, навчання музики… Здається, вона лине звідусіль – музика в індусів нерозривно пов’язана з духовністю, йогою і релігією.

Ціни на навчання йозі досить високі — йогоіндустрія розрахована на заможних європейців, росіян та ізраїльтян

 

Схоже, пора вчити хінді. Тих кількох десятків слів, що ми знаємо, явно недостатньо. Хоча часу поки не було і я навіть не заглядав в алфавіт, але символи деванагарі написами різними шрифтами й кольорами якого розмальоване все довкола, поволі згадуються. Вже можу більш-менш правильно прочитати будь-яку коротку вивіску (хіба якщо шрифт не якийсь супердивний), але абсолютно нічого з написаного, крім власних назв, які на слуху, імен божеств – типу Радха, Кріщна, Шива, не розумію.

 

Отже, втекти з зими в літо нам-таки вдалося.

Але і з цього, майже райського, містечка скоро треба тікати – більш теплолюбиві індуси й іноземці вже драпають повним ходом – ночі вже холодні +10-15, і сильний вітер з гір, доводиться втеплятися. Але вдень температура підіймається до +30 і сонце відігріває замерзлі тіла. Скоро будемо рухатися на південь, але перед цим хоч трішки познайомимося з храмами Рішикешу.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.