З малюком по Індії-7: Рішикеш – перша кров і перші враження

Рішикеш – прадавнє місто в передгір’ї Гімалаїв, яке прекрасно підходить для акліматизації в Індії. Це обитель йогів, мудреців (санскр. – ріші) і всілякої благості, але саме тут нам з малюком вдалося потрапити в перші жорсткуваті випробування.

Травматизм серед білих в Індії – звичайна і досить часта річ. Не обійшла вона й нас.

svashchenna ganga rishikesh З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Священна Ганга. Рішикеш

Але спершу – про чарівний Рішикеш. Ми нарешті вирвалися з “пекельного”, або ж “shitty”, як фігурує в хіпанських піснях Делі, (насправді за “пекельністю” Делі далеко до кількох міст Донбасу, в яких довелося побувати) і поїхали в “Рішик”, як містечко називають росіяни й українці. В Рішикеші у нас товариш, його звуть Т., живе тут вже з пару місяців.

Скрізь – просто красиві і дуже красиві храмиRishikesh temple З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження, рельєф – подібний до найкрутіших містечок південного Криму.

beregy gangy rishykesh З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Ганга Маа – правічна Мати-Ганга

Сонце досить пізно встає над покритою джунглями горою, але освітлює долину дуже яскраво.

vyd z vikna guesta rishykes З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Вид з балкона нашого геста

Звідусіль лине музика – вона в індусів нерозривно зв’язана з духовністю, йогою, релігією.

Місцеві на кам’янистих полях вирощують всяку всячину — рис, ріпки…

rysove pole rishykesh z bal З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Рисове поле за гестом

 Скрізь вільно ходять корови, телята, бики… ganga bank telyatnyky Rishi З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враженняКарколомними дорогами і, навіть, вузенькими пішохідними мостами через гангу індуси і екстремлаи-білі ганяють на мотоциклах (дуже сповільнюючи цим рух по мостах).

Це невелике, але дійсно прекрасне місто на берегах священної Ганги, досить високо, і річка тут ще дуже швидка й чиста. Туристи по ній радо сплавляються, мокнучи й видаючи писки на небезпечних ділянках.

svashchenna ganga rishikesh З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Священна Ганга. Рішикеш

Як на мене, місто — ідеальне щоб жити й працювати віддалено. Однак в останні роки Рішикеш стає все більш і більш туристичним. Ми зняли чисту кімнату з малесенькою кухонькою за 5 доларів на добу. У нас великий спільний балкон, в гесті майже всі якось дотичні до індійських релігій.

Гарно пообідати сім’єю в “туристичній” кафешці коштує 5 доларів.

alu parantha З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Це “картопляник”. Зветься Алу Парантха

В індійській дабі – ще дешевше, але дещо гострувато навіть для таких тренованих кришнаїтською кухнею чікенів як ми.

thali rishykesh З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Талі

thali rishykesh1 З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Талі

i shche raz thali jake vo З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

і ще раз талі – таке воно смачне — всі ці компоненти тре змішувати і бажано їсти руками

Тиску на туристів тут значно менше ніж в Делі. Рідко хто пропонує непотрібні послуги – в основному рікші, але якщо відмовляєшся, розуміють з першого разу. Дещо настирніші жебраки, але їх тут небагато, і різке “No” з виразним жестом і поглядом увічі зазвичай працює. Якщо на них просто не звертати уваги, будуть довго плентатися, щось канючачи. Не подаємо принципово, хоча покайорженим дітям дещо важче відмовити ніж дорослим – дуже вже в них жалісні обличчя і ручки, які вони тягнуть до тебе. Нічого не даємо щоб не стимулювати цей спосіб “заробітку”, крім того є правило – раз побачили, що чікен щось дає – вже не відчепляться.

Травматизм серед європейців і українців в Індії досить високий, особливо серед тих, хто захоплюється мотоциклами, мопедами й іншим транспортами, але й “побутового” травматизму вистачає. Основна причина — завтики: Індія вимагає щоб ти постійно був «увімкненим» – саме тут і саме зараз.

Не минув цього уроку і ваш смиренний слуга: перший вечір в Рішикеші, темно, ліхтарик залишився в гесті, ми йдемо з товришем вузькою вуличкою, я жваво розповідаю історію про нашого спільного друга. Раптом розумію, що кудись падаю. Тіло, як завжди, зреагувало швидше за мене – момент і я усвідомлюю, що вишу над якоюсь ямою на прямих руках чіпляючись об брудну дорогу і бетонну плиту. Права нога в чомусь мокрому і вонючому. У ребрах сильний біль. Мій друг (успішний 25 річний програміст, який живе в Індії вже пару років, вважає її своєю домівкою і повертатися в Україну покищо не хоче) допомагає викарабкатися. Я сильно вдарився і подряпався. Можливо тріснуло ребро — боліло потім ще з місяць. Реакція Т. мене дивує – тягне до друга-індуса, той маже подряпини якимось аюрведичним кремом, типу борокеара, але мій супутник не заспокоюється – купує в аптеці сильний антибіотик місцевої дії, яким тре посипати рану після промивання, веде до себе додому і густо вимазує подряпини йодом. Нагадує щоб я не забув посипатися антибіотиком. Т. знає білше за мене – минулого року в маленькому гімалайському містечку він потрапив у жорстку аварію на велосипеді з кров’ю, м’ясом, пилюкою в рані і п’ятдесятьма уколами в тамтешній лікарні.

Цей досвід, однак, не заважає йому гасати на потужному мотоциклі крутими вуличками Рішикеша, де відсутні будь-які правила дорожнього руху. Т. подобаєтсья індійська концепція керування транспортом – правила не потрібні, треба просто бути частиною потоку: тобі треба — ти їдеш, куди хочеш і як хочеш. Якщо потрібно зупинитися прямо серед кількасмугової дороги щоб поговорити – ітс окей – стаєш і говориш, пропускати когось – навіщо? – куди поспішати? До чергової смерті й нового народження? Щоб повернути, махаєш куди тобі треба і їдеш, треба перетнути суцільну – претинаєш, або їдеш прямо по ній – іц окей. Серйозні аварії тут рідкість – всі місцеві їздять ювелірно – розминутися з пару сантиметровим проміжком між машинами — щосекундна буденність на вулицях індійських міст з насиченим рухом. Машини, однак, подряпані – і нікому в голову навіть не приходить паритися: ох, у мене подряпався лак, чи фарба.

сидимо в кафе нікого не за З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

сидимо в кафе, нікого не займаємо, раз – і в вікні з\являється такий персонаж

мобільна вулична торгівля З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

мобільна-вулична-торгівля

більш індустріальний варіан З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

більш-індустріальний-варіант

vylytsya rishikeshu З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження timoty laxman jula З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

svyachchennyj banyan rishy З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Священний баньян, який випускає з гілок коріння

Shiva na vyhodi z laxman ju З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Шива напроти моста Лакшам Джула

roboche i spaolne mistse ri З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

lingam on ganga shore rishi З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Шивалінгам на березі Ганги – маленьке святилище під відкритим небом

guest view rishykesh З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

вид з вікна геста

akuratne silske gospodarstv З малюком по Індії 7: Рішикеш  перша кров і перші враження

Акуратне і мінімалістичне сільське господарство на дуже кам\янистому і глинистому грунті.

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.