З малюком по Індії-6: Спорядження для Індії

Для повноти картини нашої подорожі варто дещо зупинитися на «спорядженні» — у нас дуже багато речей. Забагато, але я не в’являю, як, місяцями подорожуючи з дитям, цього уникнути, плануючи пожити і в тропіках на пляжі і в передгір’ї з температурою близько нуля. В нас три рюкзаки:

Не дуже зручна міська 50літрівка з купою прибамбасів – захистом від дощу, відділеннями, що відстібаються і перетворюються в занадто маленький рюкзачок і поясну сумочку – девайси не зручні, але досить практичні.

Є ще два старих, семи чи восьми років постійної експлуатації, жорстко поюазаних, але від того не менш надійних і зручних Адвенчери 25 і 80 літрів. Разом десь 150-160 літрів, в які ми напхали десь кілограмів зо 30 хламу. Не так важко як об’ємно. Хоча в ситуаціях, коли малого тре садити на плечі чи брати на руки — й важкувато.

В аеропорту скористалися давнім маневром – при зважуванні овервейтнутий рюкзак довго за допомогою службовця вмощується, потім, врешті-решт, фіксуєтсья частково опираючись об металеву стінку, на яку йде частина ваги. Так можна виграти пару кілограмів.

Необхідні в Індії девайси – свічка, не-китайський налобний ліхтарик (ми придбали найдешевший petzl на трьох “мізинчиках” і дуже з нього задоволені), зарядка для акумуляторів (Пам’ятаємо – користуватися одноразовими батарейками шкідливо для довкілля, особливо за межами Європи).

Стрьом індійських розеток (абсолютно непередбачуваних) та їхня постійна нестача (одна розетка в номері гесту – норма, але вона може й не працювати, або глючити, дві – розкіш) змусив купити подовжувач з індикатором напруги. Дуже хороша штука.  Іще непогано б мати з собою маленьку викрутку-тестер – підрихтовувати глючні розетки і просто тикати-дивитися що там до чого – хай краще згорить тестер за 2 гривні, ніж ноутбук за 500 баків, що, до речі, час від часу в бідних чікенів трапляється.  .

Фото-техніка у нас відверто сороміцька – стару дзеркалку довелося продати. Фоткаю мильничкою кенон, яка, честь їй і хвала, працює навіть після того, як її об’єктив розвалився і зібрався назад в досить довільному порядку. Звісно, жалкую за клац-клац, якістю змімків і можливостями контролю зйомки старого нікона, але перед нами був жорсткий вибір – Індія, чи гарний фотоапарат. Обрали Індію.

Навмисне для подорожі куплено ноут – дешевий і маленький Асер – 12 дюймів. 1.5 кг. Сподіваюся, витримає. В господарстві є ще терабайтний зовнішній вінт з фільмами, мультиками для малюка, місце під фотки і т.п. – на випадок, якщо комусь стане нудно, чи когось терміново треба розважити або на деякий час залишити підключеним до монітора.

rishikesh workplace 300x223 З малюком по Індії 6: Спорядження для Індії

Ми їхали з Києва при +1. В Делі довелося роздягнутися і запхати зимовий одяг в наплічники, але вечорами в Рішикеші – знову доводиться діставати. Вночі так холодно, що довелося купити легку ковдру-замотувалку, а літній спальник-одіяло виявився теж дуже доречним. А для Кумбх Мели я взяв старий дірявий каремат, який там, скоріш за все, й залишу.

Зимовий хлам і теплі речі займають місце, штовхаються в транспорті і, взагалі, напружують, але викинути – шкода, тим більше, що, впевнений, знадобляться, а купити якісні шмотки чи взуття в Індії – велика проблема – всі базари тут завалені дешевим і супер-неякісним ширпотребом, куплений одяг рветься буквально на другий-третій день, куплені Оленкою за 200 рупій (4 долари) тапочки протрималися всього 10 днів, куплені на Пахар-Ганжі штани – порвалися посередині вже наступного дня, смугасто полиняли після першого прання і перетворилися в тряпку на третій день.

Знайти якісні речі тут важко, краще дійсно, як нам дехто радив (а ми не дуже послухалися) накупити гарних речей на секонді в Києві. Індія вже перестала бути продуцентом якісних і недорогих речей.

Ще у нас безліч ліків – різноманітна гомеопатія, активоване вугілля, зеленка, ніфуроксазід, і ще щось для і від живота і т.п. Є така радість як антисептик для рук, яким ми в перші дні протирали руки мало не щогодини, а потім забили і згадували лише зрідка…

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , . Bookmark the permalink.