З малюком в Індію-23: Гокарна – місце, де народився Шива

gokarna from ram temple 300x225 З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Берег Гокарни з Храму Рами

Гокарна – маленьке містечко на 200 км південніше від штату Гоа.

В Гоа ми не хотіли – місця дуже спопсовані, дорогі, і, швидше, російські, ніж індійські.

Гокарна ж – дивне місце, якому невідомо як вдається жити подвійним життям – з одного боку набувати щороку все більшої популярності серед туристів, з іншого – залишатися важливим паломницьким центром для індусів якщо й не всієї, то, принаймні, центральної та південної Індії.

На вулицях (а їх всього чотири) 25тисячного містечка можна зустріти і європейського транссексуала і індуїського браміна, єврохіпі і паломника-садху.

street puja gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Вулична пуджа — на невеличкій колісниці їде прикрашене мурті, браміни з серйозними обличчями пуджарять, благословляють… Таке в Гокарні  часто

did barabanshchyk gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

дід-барабанщик у вечірній процесії вулицями Гокарни

З Гокарною пов’язано безліч легенд, міфів, історій, багато індусів вірять, що саме тут Шива якось народився у твердоматеріальний світ пройшовши через вухо корови (Go – корова, karna – вухо). Є навіть печера, де ця подія, ніби, відбулася – але печера перебуває у настільки запущеному стані, що місцевий релігійних істеблішмент цю легенду серйозно не сприймає.

вхід до Махабалешвару З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Вхід до Махабалешвар Мандіру – “головного” храму Гокарни. Як бачимо, фалічні ідоли шанують не лише давні слов’яни

 Чікенам у храми заходити ніби й можна, але ні в головному храмі – Махабалешварі, ні в Махаганапаті до вівтарів не підпускають. У термінах кришнаїтів: “недостатня кваліфікація”, на Мелі ж отримав і інше пояснення, яке у відповідному тексті наведу. Гокарна, до речі, один з центрів санскритології і, якщо мати таку ціль (і кошти), у місцевих браманів можна підучити священну мову (і ще багато всього цікавого).

enter Ram temple gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Вхід до храму Рами в Гокарні

empty temple gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Занедбаний храм на горі біля Рама Мандіру. З нього колись вкрали мурті і нічого там більше не відбуваєтсья…

Перші дні ми розбираємося з географією і розвідуємо місцевість – де що купити, де краще їсти. Наш модем ледь працює в гесті і в парі кафе, повільно, але достатньо щоб перевірити пошту, але на пляжах він безсилий. Це не радує: доведеться платити 30-40 рупій за годину в інтернет-кафе.

indian baseball karnataka З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

індуси дуже люблять бейсбол і грають в нього им можна і де тільки можна

 

Наскільки можемо, ховаємося від сонця: воно тут дуже сильне – добре, що ми не маємо звички “засмагати” – навіщо? – і в перші дні намагаємося якнайменше часу проводити під прямими променями – акліматизацію, особливо дитини, краще максимально розтягнути, благо, ми нікуди не поспішаємо і маємо вдосталь часу, щоб звикнути і не обгорати не вдаючись до всіляких про- чи анти-засмажних засобів.

 

 

gokarna jungle hut paradise1 З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

прихований рай в пальмовій хижці на березі

 

offering garlands gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Офіри божествам… Перехрестя двох найбільших булиць Гокарни.

Місцева мова каннада – красива й жвава, у ній багато м’яких і голосних, але розбиратися з нею ні сил ні бажання немає — температура повітря не сприяє. Англійську розуміє мало хто, а хінді мешканці півдня не люблять – дехто досі вважає її мовою завойовників і руйнівників місцевої цивілізації.

suragcane juice squashing m З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Вулична моторна машина для вичавлювання соку цукрової тростини

gokarna from ram temple З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Берег Гокарни з Храму Рами

ЦІНА ВОДИ

Живучи у Ромашках ми якось не звикли платити за питну воду, наявність чистої хорошої води сприймалася як щось самоочевидне і невід’ємне від буття людиною, в Азії ж чікену, який не готовий пити те, що п’ють індуси, живильна рідина може обходитися досить накладно: піком маразму був Пахар Ганж, де за дволітрову пляшку могли прости 60 рупій – більше долара. Тут, в Гокарні, за долар купуємо п’ятилітровку води. Уважно обстежуємо кришки й пляшки – індуси іноді виявляють дива винахідливості. Є ще варіант купувати 20літровки, які потім перенаповнюються, але природній скептицизм щодо чистоти намірів хінду і невеличке дослідження виявили, що пляшки перенаповнюються у, ніби, безпечному, джерелі біля храму Рами і ніякої фільтрації не проходять.

Купуючи воду, намагаємося пояснювати індусам, що її не треба тримати на сонці. Пластик-бо на сонці виділяє у воду шкідливі речовини. Та сама проблема і в кафе: тут іноді дають деякі блюда на пластикових тарілках зроблених, типу, під кераміку, на дні їх напис – китайський меламін – штука, яка, наскільки знаємо, може бути дуже отруйною – пояснюємо індішем: іц нот окей, кен бі хармфул…

У відповідь завжди: йес, йес, ноу проблем, май френд.

І ми не знаємо, чи вони щось розуміють, чи просто згоджуються з черговими забаганками білих чікененят…

 

southern indian thali gokar З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

південно-індійське талі.

indian women gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Гокарнянки – 3 покоління

ПЕРШЕ ВРАЖЕННЯ ВІД ГОКАРНИ

Ніколи не бували в Туреччині чи Єгипті, тому порівнювати Гокарну будемо з Кримом: тут значно прикольніше, ніж в ю-бе-ка: Гокарна досить чиста, бюджетне житло обходиться в 5-6 доларів за добу, бамбу-хат над пляжем може бути ще дешевшим, більш комфортні гести – десь 10-12 доларів. Крім того, місцеве населення значно менш шкідливе, ніж кримчани: деякі з яких, іноді здається, ненавидять туристів і ледь стримують злобу ібо бабки… Гокарнянці ж зовсім не злостиві, хоч іноді, аж занадто по-індійськи пофігістичні. Море тепле, пляжі дуже різні – міський брудний, ліворуч від Гокарни тягнуться Кудлі, Ом, Хаф-мун, Парадайз і зовсім безлюдний і дикий, джунглявий Лонг-біч. На цих пляжах можна вести себе значно вільніше, ніж на міському, на Хафмуні ми навіть зустріли нудистів, і, в основному, на них тусують хіпі, єврочікени й істоти типу нас. Перспектива провести тут місяць зовсім не лякає – є чим зайнятися, можна працювати, довкола багато цікавого піплу…

\

shastri guest house gokarna З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Шастрі – гест, в якому ми спершу поселилися. Свастика – індуїський символ щастя, хто забув :)

мешканеь Кудлі. Kudlee dwel З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

мешканець пляжу Кудлі

sunset at kudlee З малюком в Індію 23: Гокарна  місце, де народився Шива

Кудлі-біч

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.
 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1550888941 Natala Sovgar

  Бейсбол! Крiкееееееетттт :)))))))))))