З малюком по Індії-16: Рішикеш – релігійне сафарі – Калі-Дурга замість слонів

bindu visarga mandir rishik 300x225 З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Біндха Васііні деві мандір

Ми не фанати розваг типу сафарі, вважаємо їх не дуже екологічним заняттям, але, їдучи сюди, обіцяли малюкові показати слонів. Зі слонами в Індії, виявляється, дефіцит. Їх можна знайти хіба у віддалених селах на традиційних роботах, в туристичних центрах за гроші, або в заповідниках. Задля щастя побачити хоботунів їдемо в заповідні ліси. Але замість тікати від слонів (вони іноді, граючись, перевертають машини) потрапляємо в дивний храм на вершині гори.

Поїздку організовує наш місцевий друг Вікі, який створює екотуристичний бізнес і тренується на чікенах типу нас.

safari jeep rishikesh 300x218 З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонівІндійські джипи – штука досить специфічна, ламаютсья, і втриматися на них, тим більше з з дитиною на колінах, не завжди просто.

Слонів в заповіднику тисяча – коли йдуть на водопій, можуть напасти на машину і перевернути. Металеві стенди “бережіться слонів” часто пожмакані і розкайоржені гігантами.

 

Їдемо на водопій, куди приходять слони, але сьогодні їх чомусь немає. Можливо, заспекотно. Натомість по дорозі нам трапляються павичі, великі птахи, всілякі мавпи й інша живність. Кажуть, в джунглях тут водяться леопарди, які навіть іноді заходять в села.

viki the first hindu tymko З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Вікі – перший хінду, до якого Тімоті сам пішов на руки

Вікі пропонує піднятися на гору до храму Калі-Дурги. Каже, що там енергія кльова це дуже “сильне” місце. Нарід мнеться, але Вікі наполягає, каже що це дуже хороше місце. Може він отримує відкат від служителя культу за кожну нову групу свіжої чікенини? Вікі каже, що в його житі були цікаві і неймовірні збіги, пов’язані з цим храмом, але про деталі не говорить.

Ок, підіймаємося нагору. Там – широченний краєвид на гори в джунглях. На верхівці сусідньої гори видно ще один храм. Місце тихе та приємне.

 

 

 

 

view from bindu visarga ris З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Хінду вміють обирати гарні місця для своїх храмів

Юрисдикція храму – шрі Панчаяті акхара бада удасін – один з молодших орденів Індії.

identification board bindu З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

entrance to bindu visana ma З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Вхід до Біндха Васііні Деві

З кількаденного досвіду ми вже зрозуміли, що допитуватися у хінду про час побудови храму – марна справа, час тут зовсім інакший ніж в нас, і найкращий інформатор легко може помилитися (зазвичай в бік дописування) на два-три, а то й на кілька століть чи тисячоліть датуючи споруду чи історичну подію. Та й про який історизм тут говорити, якщо багато храмових комплексів Індії (наприклад Каші-Варанасі) дійшли до нас, якщо вірити хінду, ще з попередньої юги, яка закінчилася п’ять тисяч років тому.

 

bindu visana murti З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

 

У храмі два мурті, одне, власне Калі-Дурга в іпостасі Бінду-вісарги, або ж Біндха Васііні деві – на верхньому майданчику, друге, яке так і не вдалося ідентифікувати, – в комфортному, але відкритому всім вітрам помешканні дредастого садху на поверх нижче, де в нього лежанка, дуні (сакральне вогнище) і всіляке кухонне приладдя.

 

 

 

 

bindu visarga murti downsta З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Поверх, де живе садху

tymko at bindu visana З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонівІдемо на даршан до головного мурті, залишаємо невеличкий донейш, садху дає прасад – жовтувату солодку халаву, їсти її треба, звичайно ж руками – ложок тут ніхто не дасть. Починаютсья розмови про миття рук, санітайзери і т.п – хто живе в Індії довше, сміється, щойноприбулі ж співвітчизники всіляко перестраховуються, хтось, здається, зовсім відмовляється від частування.

 

 

 

vish stripes З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Індуси, як і українці, живуть магічним мисленням — наприклад, люблять зав’язувати “на вдачу” стрічечки у всіляких важкодоступних і священих місцях

Ще пару годин катаємося красивими індійськими села з вслякою живністю шукаючи слонів, їх нема, однак знову трапляються павичі і ще всілякі цікаві істотки. Вже темніє, вирішуємо їхати додому. Дехто з співвітчизників-з-ближнього-зарубіжжя активно незадоволений сафарі і починає висловлювати претензії – ми платили за слонів, а нас замість того в якийсь темпл привезли, який нам нафіг не треба. Кожному своє…

sacred tulasi З малюком по Індії 16: Рішикеш  релігійне сафарі – Калі Дурга замість слонів

Священний туласі

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.