З малюком по Індії-15: Скажене індійське весілля

IMG 0641 225x300 З малюком по Індії 15: Скажене індійське весілляВертаємося потомлені одного вечора з пуджі Ганзі.  Підіймаємося своєю вулиці вгору, малюка тягнемо на шиї, бо йти вже не може. Раптом – вулиця заблокована, неймовірний шум і гам. Ми наздогнали індійське весілля. Хто хоч раз бачив це божевілля ніколи вже його не забуде і не сплутає ні з чим іншим.

Спершу їде генератор, від нього тягнуться товстенні проводи до освітлювальних приладів, які тримають одягнені в яскраві костюми носії кожні пару метрів з боків “весільної процесії”. У вузькому просторі між носіями світла, обмежене кабелями від вулиці і відбувається власне “весілля” – рух, скакання, музика і каля-баля. Процесія – ніби автономний світ, або ж дивний драконо-голем, у якому відбуваєтсья щось своє, інакше від буденної реальності довкола. Крім, на перший погляд, хаотичного і неминуче скінченного руху в просторі між генератором і лампами, вся ця істота з головою з демонічноревучого генератора, шипастою та штовхучою шкірою з проводів та носіїв світла і нутрощами з учасників весілля, схоже, має іще й свою волю і ціль і умудряється. хоч в це й в це й важко повірити, цілеспрямовано але надзвичайно повільно рухатися кудись, у відомому мабуть лише головогенератору напрямку. Так це чудовисько повзе вузенькою індійською вуличкою, несучи дітей, лякаючи чікенів і радуючи хінду, розштовхуючи, зминаючи, відкидаючи транспорт і всю ту безліч приматів і парнокопитних, які намагаются скористатися дорогою щоб потрапити в ті місця куди їх веде їхня карма і дхарма.

Все відбувалося на вузенькій смужці простору в жахливій (з нашої точки зору) тісняві. Ну і, звичайно ж, танцюють в центрі цього дурдому-з-генератором натовпом самі чоловіки – ніяких парних танців хлопчиків і дівчаток чи, хоча б, окремо дівчаток як не приглядався, не побачив. Сегрегація працює.

IMG 0640 З малюком по Індії 15: Скажене індійське весілляЛюди, які казяться в центрі “процесії”, схоже, в якомусь ражі, – скакають і кричать не гірше ніж на найбожевільніших бхакті-скакалках, і, схоже, без ніякого алкоголю – весілля виглядало цілком традиційним, — з молодим на коняці, в мілітарному костюмі часів Брітіш Раджу, з дивними музичними інструментами і феєрверками. Захід проник і сюди – попри браміна з традиційними ведичним мантрами й гімнами, традиційними шатами,  вбраннями і всією іншою мішурою з скрипучих динаміків на всю силу звучить фонограма американської попси – все, що американське — круто. крики фонограми, щоправда не домінують – її надривні звуки губляться і лише додають до загальної какафонії, яку спричиняє процесія.

IMG 0642 З малюком по Індії 15: Скажене індійське весілля  Цікаво, як вони зберегли тут здатність легко входити в стан розривної веселості й радості без “підганяння” спиртними напоями і перетворення весіль у сливові свинарники, як то заведено у більшості українських аналогічних подій? Індуси значно традиційніші і не так далеко зайшли шляхом капіталізації-індустріалізації та глобо-цивілізації як ми – може ця здатність насправді притаманна всім людям, у індусів виражається у такій дивній формі, а ми її вже втратили на культурному рівні – дуже мало дружніх посиділок відбуваються в україні без алкоголю, або,  уявіть — запропонувати організаторм типового українського весілля провести його без горілки і віркисердючки – якщо друге, хоч і зі скрипом, можливе, перший пункт викличе абсолютне нерозуміння – це ж неможливо!!!

Для нас це виглядає як дурдомо-жесть, як повна шизня – як це може подобатися, як з цього можна веселитися і радіти? Навіщо перегороджувати своєю процесією вулицю, запиняти увесь таранспорт, яка радість з цього скаженного танцювання-скакання у тісняві, коли поруч реве й смердить вихолопом соляру древній генератор? І, врешті-решт, навіщо водночас(!) видавати туц-туц західної попси  і традиційний індійський барабанний бій півтора десятками музик? Але хінду радіють. І їм, мабуть, так само незрозумілі були б наші весільні звичаї типу “викрадання молодої”, ігри дружб і дружок, подавання до столу самогону в пляшках з-під горілки з етикетками та інші традиції північно-східних слов’ян.

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.