З Малюком по Індії-1: Старт Подорожі

Звідусіль сморід, шум і гам. Транспорт рухається вулицею взагалі без правил, на вулиці немає відокремленого простору для пішоходів, автомобілів та тварин, яких тут удосталь. Нам часто доводиться ухилятися від мотоциклів, вело- та авторікш, машин, корів та індусів. Довкола гидкий смог, від якого ледве дихаєш. Під ногами – гори сміття. Все це відбувається у центрі Делі, куди додумалася потрапити звичайна собі українська сім’я. Наймолодшому учасникові експедиції – 3 роки і 10 місяців.

Хто ми такі і що тут робимо? Ми – Слава, Оленка і Тімоті – сім’я дауншифтерів під тридцять, яким набридло гратися в екопоселенство в далекому українському селі.

Вирішили втекти від холоду у вічне літо, та разом з Інфопорном перевірити, чи існує райська країна Індія, і чи може в ній бюджетно жити сім’я з малою дитиною так класно, як описують бувалі мандрівники.

Крім природньої цікавості, нас мотивує бажання зайнятися руйнуванням деяких міфів і стереотипів про Індію, які ще з часів СРСР поширені в нашому суспільстві.

Наприклад про те, що Індія – дикунська, нецивілізована країна. Так, багато індусів смітять і “ходять в туалет” прямо на вулиці, але правда й те, що багато в чому значно дикіші – саме ми. Особливо в тому, що стосується емоційної культури…

Вдома, переважно серед старшого населення, часто стикалися з уявленням про Індію як країну відсталу. На сьогодні відсталі знову ж таки, швидше, ми – Індія стрімко будується і розвивається, активно впроваджуючи найновіші технології. Залізнична система Індії значно краща, ніж українська, метро в Делі – на покоління сучасніше, ніж київське.

Інша мета, яку ми перед собою свідомо не ставили, але яку чомусь назвали деякі песимістично налаштовані друзі:придивіться собі й нам місцину на випадок, якщо в Україні настане повний капець.

І от ми в Делі. Перше, про що хочеться спитати у місцевих – чому, ну чому вас так багато? В Індії, за офіційними даними, проживає 1.5 мільярди осіб, а скількох ще не порахували – лячно навіть подумати.

ind2 З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі

Пахар Ганж – головний базар міста

На приблизну картину натякають такі цифри: у столиці Делі, офіційно, мешкає близько 13 млн; самі ж делійці говорять про всі двадцять – Делі швидко наздоганяє найбільший мегаполіс планети Мехіко.

На наше запитання про численість індусів відповідає playboy rikshaw З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі водій триколісної авторікші у футболці з зайчиком з Плейбоя: “ми, індуси, дуже ліниві – все, що ми робимо – це трахаємося”.

Він розповідає, що у нього є старша за нього коханка з чотирма дітьми (імовірно, йдеться про дружину, індуси люблять прикрашати дійсність). А також – гьорл-френд з Росії, він навіть показує її фото в телефоні. Але ми подумали, що це просто туристка, з якою він сфоткався – індуси обожнюють фотографуватися разом з білими красунями, а потім гордо демонструвати світлини як доказ чоловічої сили й привабливості.ind3 З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі

Біла жінка для індуса є образом надзвичайно насиченим, жаданим і багатозначним. Перш за все, через нещодавнє вторгнення у традиційну патріархальну культуру відео й інтернету, а з ними й порно. Це надзвичайно цікава тема, яку обов’язково висвітлимо пізніше, поки що лише скажу, що у суспільства, де донедавна чоловікові було цілком нормально залишатися незайманим у 25 чи навіть 30 років, просто “зриває планку”.

Тепер про гроші. В останні кілька років життя в Індії стало значно дорожчим. Непримхливий білий одинак досі може прожити тут на 100 доларів в місяць, але вже не так комфортно, як ще три роки тому. Наша мета – сім’єю з трьох вкластися в 35000 рупій (700 доларів) в перший місяць. І в 25000 (500 доларів) – у наступні. Це все, що ми можемо мати з України, отримуючи фіксовані 400 доларів з плодів хорошої карми сім’ї, плюс трохи фрілансерського підробітку. І ще трохи залишається, щоб відкладати “на майбутнє”.

Витрати в перший місяць плануємо більші, ніж в наступні, бо треба забезпечити себе інтернетом, купити квитки на дальші подорожі. А ще – варто врахувати несподіванки і неуникні “розводняки для чікенів”, яких тут так багато, що їх навіть досвідченим тревелерам доводиться передбачати як окрему графу витрат.

Наша подрож має іще й освітню мету: ми хочемо провести свого роду антропологічне дослідження життя нашого головного героя.

ФЕНОМЕН ЧІКЕНІЗМУ

Головний герой – чікен, білий чікен. І будемо розповідати ми, відповідно, про те, що відбувається в Індії з чікенами. Звідки це слово взялося, не знаю, але воно прекрасно описує білих, які приїздять сюди.

ind4 З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі

Брязкальця для чікенів

Отже, наш типовий герой-чікен – істота з ніжним білим кольором шкіри, яка чомусь, через якісь свої дивні уявлення про реальність, вирішує, що їй цікава Індія або що їй би краще жити в священній Бхараті, ніж в тій звичній вузенькій тепличці, де воно вилупилося з яйця…

Таких істот в Індії багато, в тому числі й наших співвітчизників. Окрім кольору шкіри, чікенів об’єднує інтерес до “індійської духовності”: релігій, йоги, медицини, а також наявність досить великих, з точки зору індусів, грошей. Саме останній пункт часто зумовлює ставлення місцевих і найрізноманітніші (переважно смішні, але зрідка – й трагічні) пригоди.

Більшість індусів  сприймають чікенів перш за все як мішки з грошима на не дуже впевнених ніжках. Самі ж індуси – набагато розумніші, ніж ми про них думаємо, і коли йдеться про гроші, знаходять багацько часу й натхнення для придумування найхитромудріших пасток для видобування їх з кишень прибульців.

При цьому ніякого насильства, ніякого криміналу – що б не сталося, чікен в 99.9% випадків не буде ушкодженим фізично. Вершина індійської досконалості – обдурити чікена так, щоб той думав, що навпаки – саме він у виграші через свою наполегливість і інтелектуальну перевагу.

Основна риса чікена, яка, до речі, часто експлуатується індусами – це відсутніть базового вміння йоги, навику односпрямованості свідомості. Цей навик передбачає вміння постійно бути тут-і-зараз і тримати свій Вум (не люблю слово “розмисл”) під контролем. Відсутність цього вміння призводить до того, що чікен постійно потрапляє в індійські халепи, “купується” на “розводняки”, а часом з ним стаються і досить жорсткі ситуації.

Те, що ми написали вище про наші цілі – лише частина наших планів. Ми також хочемо підучити мови (мені цікаві хінді й санскрит, дружині – вдосконалити англійську); трохи ближче, ніж передбачає типова туристична програма, познайомитися з місцевими культурами і релігіями.

ind З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі

Ще один аспект подорожі – екологічні спостереження. Індія жорстко і, схоже, бездумно експлуатує природні ресурси. У багатьох місцях локальна екокатастрофа з усіма наслідками – повсякденна реальність. Індуси цим не переймаються, але для нас такий досвід може бути дуже повчальним. Тут можна спостерігати те, що нас чекає через десятиліття-півтора.

Екоспостереження можуть принести і несподівані відкриття. Виявляється, що поки британські учоні натхненно вирощують все нові й нові штами супердорогих бактерій, які в лабораторних умовах можуть переробляти в біовідходи міліграми пластику, індуси вже давно знайшли рішення пластикової проблеми. З пластиковими кульками тут чудово справляються корови, даючи на виході молоко для індусів і гостей країни. екокорови перетворюють плас З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі

Планований фінал подорожі – Кумбхамела. Це наймасштабніша релігійна подія на планеті, йогічний і шиваїтський (і ще багато який) фестиваль, який відбувається раз на дванадцять років. Він відбудеться в січні-лютому біля міста Аллахабад, довкола точки з’єднання священних для індусів річок Гангу, Ямуни і міфічної Сарасваті. Очікується 100 млн (!) народу.

У нашої подорожі є ще й інша мета, яка розкриється пізніше. А поки що на нас чекає жорстка ініціація, яку проходять (з дуже різним рівнем фінансових, нервових, психологічних та морально-етичних втрат) всі мандрівники, які вперше прилітають в Індію: пекло Делі.

Далі буде…

З.І. В Індії надзвичайно розвинені різні форми релігій, йоги і того, що Захід, будучи не в силах зрозуміти, називає “паранауки”. Деякі місцеві майстри силою тратаки (це така йогічна форма медитації-концентрації) нібито (принаймні так кажуть) здатні визначити долю і майбутнє людини за її тінню. От і ми вирішили спробувати передбачити, що на нас чекає shades of fortune З Малюком по Індії 1: Старт Подорожі – мабуть, перетворимося на космонавта, гриб і статую, подібну до тих, що на острові Пасха. Хто його знає. В Індії нічого не можна знати напевне.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано: http://infoporn.org.ua/materials/articles/Podorozh_v_krainu_sontsya_deshevizni_ta_religiynogo_prosvitlennya/54128

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.