Гокарнянська фауна: знайомства і параної

frog intruder1 300x239 Гокарнянська фауна: знайомства і параноїЗвичайно ж, без біошоку і біовисадів не обійшлося. Життя лізе звідусіль, і іноді чікенам доводиться від нього захищатися чи ховатися. Довкола вузька смужка гестів і рисових полів, а за ними джунглі. Їх за останні роки сильно вирубали, але живих істот, які можуть прийти звідти, ще предостатньо.

живий листок. live leaf Гокарнянська фауна: знайомства і параноїУ дворі живе хтось схожий на тропічного пацюка. Він темний, завбільшки сантиметрів 30-40, вечорами шебуршиться в купі листя біля душу. Мабуть, смішний, але роздивитися не вдається. Щодня вгості приходять всілякі чудні істоти – павуки, ящірки, стрибучі сухопутні жаби, сараноподібні коники, іноді в двір геста може зайти бик і з’їсти важкою працею висаджені в глинистий грунт посадки господарів. Одного разу на полозі ложа знайшли справжнісінький живий листок – з очима, вусами, лапками і всим, що має бути у живого листка.

Іноді може припертися собака. Після одного з таких візитів ловлю на собі кліща, який вже встиг присмоктатися. Невдовзі виявляємо, що їх таких натовпи у мікрозаглибленнях на стіні. Сусід позичає у мене гвіздка і влаштовує справжнісінький кліщоцид.

Що робити з тварючкою, яка вчепилася в шию? Віри в те, що ця істотка залізла з найкращими намірами “підгармонізувати” мене, висмоктуючи “негатив” з біоактивної точки чомусь не вистачає – досі схильний проектувати на світ нехороші інтенції.

Досвід Ромашок з витонченими техніками діставання, викручування і витягування чомусь не працює — може цей кліщ інакший, але він дійсно вчепився в одну з важливих точок, де у даосів і йогів проходить енергетичний канал.

Виручають французи – у їхній аптечці виявляється девайс схожий на двозубий мікроломчик навмисне для правильного витягування кліщів.

green intruder gokarna Гокарнянська фауна: знайомства і параної

Сарана чи яскравий коник?

Вмикаємо комп’ютер: енцефаліту тут типу немає, і, якщо вірити видачі гугля, – лайма бореліоза саме в Гокарні немає, хоча він часто зустрічається неподалік.

Врешті-решт, озброївшись бритвою Оккама і common sensoм іду в місто.

В Індії медицина дивовижна – лікарям довіряти ні в якому разі не можна, а от аптекарі-фармацевти – молодці і найліпші друзі. Можливо це тому, що бідні індуси ідуть прямо до аптекаря, і не зв’язуються з дорогими лікарями. Лікар може довго каля-балякати, аптекареві доводиться бути швидким і точним як в постановці діагнозу, так і в знаходженні серед своєї батареї ліків правильних. Показую одному аптекареві укус – tick, трішки набухло. Не чешеться? Ні. Коли? Все ок, не переймайся. Про всяк випадок іду до ще одного, знайомого, англомовного і, ніби, адекватного – подивився: розслабся, нічого страшного.

Lizard Intruder Manu House Гокарнянська фауна: знайомства і параної

Ящірки живуть на стінах кімнати, як цілком законні співмешканці

Москіти Індії

Окрема тема – москіти. Дрібні літаючі у незліченних кількостях озброєні хоботами тварючки, – єдина “ложка дьогтю” у цьому тропічному раю. Вони летять з джунглів, розмножуються у рисових полях і роблять життя увечері нестерпними.

Купуємо місцевий репелент від комарів, який тре вмикати в розетку – ми, віддані екоідеалам печерні люди, ніколи такими штуками не користувалися. Читаємо склад. Активний компонент: Transfluthrin, може викликати симптоми отруєння включно з алергіями, нервовістю, дратування, судомами. А ще – головні болі, нудоту, діареї, втому.

Користуватися цим препаратом не хочеться, але москіти в темряві активізуються. Вмикаємо, тварючки починають казитися, а потім кудись забираються і більше не турбують.

Захищають іще ароматні палички і креми, дим.

Індійські москіти, крім кількох видів малярії можуть переносити іще й денге, і кілька інших, екзотичних для українця хвороб.

Gokarna spider Гокарнянська фауна: знайомства і параної

Павучечок

ПИТНА ВОДА У ГОКАРНІ

Одна з прописних істин Індії: у воді з-під крану можуть бути, або не бути, паразити чи амеби. Багато чікенів п’ють лише покупну воду, але й з тієї не можна бути впевненим на всі сто – варто уважно перевіряти кришки – винахідливі індуси можуть перенаповнювати пляшки водою з … не знаю звідки, наприклад з місцевої священної кунди (озера) і продавати під виглядом нормальної. Наші сусіди-французи не миють посуд місцевою водою з крана, вважають це безумством. Ми миємо, мабуть, тому що ми на загальнокультурному рівні віримо в карму, а вони – ні. А, може, це ми неправі зі своїм словянським ігноруванням можливих наслідків…

Воду купуємо в 5літровках (долар за пляшку), коли буваємо у місті, або ходимо до Храму Рами, де, начеб-то, безпечне джерело, яке охороняють наги http://ahamot.org/nagy-v-religijnomu-prostori-indii/. У Гокарні ще є така послуга, як купівля двацятилітрової бутлі і її подальший рефіл, але невеличке дослідження показує, що перенаповнюють її водою з того ж джерела ніяк не фільтруючи.

В одній з кафешок наважуюся на експеримент – випиваю келих води, яку п’ють індуси. Ніби живий, але що покаже вскритіє?

IMG 4392 Гокарнянська фауна: знайомства і параної

Тарганчик чи коник дещо іншого кольору?

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , . Bookmark the permalink.
  • ІГОР

    ЦЕ ЦВІРКУНЧИК

    • slava_uahamot

      ТОЧНО!