З дитиною в Індію-26: Життя і тяжка праця на Кудлі-біч

сусіди surreal gokarna З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

Сусіди. Сієста. Foto: Floe&Cloe travelling

Деякі звичні речі в Індії буває важко впізнати. Третього ранку життя на Кудлі сидимо собі перед будиночком, нікого не займаємо. Проходить “співробітник геста” і кидає біля дверей сусідів-французів щось, що мені в короткорозорсті здалося мокрою ганчіркою. Оленка: це що, коров’яча какашка? Дійсно, біля сусідських дверей лежить на вигляд 3-4 кілограмовий кавалок свіжого коров’ячого посліду. Хм, що б це значило? Тутешні звичаї, як і мова, поки що абсолютно незрозумілі. Може це сусіду на День народження? Розгадка настала несподівано швидко: прийшла чи то бабуся сім’ї, чи робітниця і заходилася розквецювати мішанку по бетонній фарбованій підлозі. От воно що – це миття підлоги.

washing the floor with cow  З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

миття підлоги коров’ячою благістю

Одна справа — слухати від друзів-кришнаїтів як це “ведично”, благісно, бактерицидно тощо, зовсім інша — раптом побачити як це, не питавши тебе, роблять з місцем, де живеш.

washing the flor with cowsh З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч Крім того, кришнаїти просто додають дрібку сушеного коровопродукту, якого не торкалися мухи, на відро води; тут же на 6 квадратних метрів підлоги йде свіжий продукт повномасштабної дефекації парнокопитного, це все розмазується і поступово наближається до місця, де ми сидимо. Разом з характерним амбре. Тре тікати. Ніякого шоку, ну, хіба, здивування – цікаво зустріти в реальному житті те, про що знаєш лише теоретично, але для багатьох співвітчизників, недостатньо знайомих з індійською культурою це був би “удар по шаблону”. Забираємося в кімнату. Тімоті спокійно сидить і спостерігає – ніхто йому ніколи не казав, що такого треба лякатися чи гидуватися. Нам самим якось незручно – інша людина, через те, що ми їй платимо за помешкання, робить за нас якусь важку й дивну працю. Важко сидіти і почувати себе барином спокійно дивлячись на таке.

Звісно, все це робиться, щоб ніхто не сумнівався, без ніяких рукавиць, голими руками і босими стопами по коров’ячому посліду. Коли шар “дезінфектора” трохи підсихає, його знімають скребком. Екологічно, бактерицидно, чисто, благісно-“ведично”, потенційно стрьомно через паразитів типу бичачих ціп’яків, які одну зі стадій розвитку проходять в корові, з якої, через дотик, немиті руки і т.п. потрапляють в людину, де розростаються до фалосальних розмірів – деякі з цих хріней, скільки пам’ятаю натхнені описи біологічки в школі, можуть сягати десяти метрів і жити в організмі роками.

кімната 250руп кудлі З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

наша кімнатка за 250 рупій

 Під місцевими пальмами ходити трохи лячно – раптом кокосина впаде на голову – яка сила удару парукілограмового горіха з висоти в 5 метрів? Не знаю, наскільки висота місцевих пальм відрізняється від тихоокеанських, але відомо, що однією з наймасовіших причин загибелі японських морпіхів на початку війни в Тихому океані були не американські бомбардування, а фатальні падіння кокосів на голови зморених спекою бійців. У доколоніальній Полінезії, кажуть, при нападах на села найнадійнішим захистом було залізти на кокосову пальму – рубати її кам’яною сокирою довго – а в арсеналі захисника багато-багато важких і небезпечних метальних снарядів.

gorilka gokarna 225x300 З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

газова горілка за 800 рупійодного заряду (у ній десь 2-2.5 літра) вистачило на місяць.

Їдучи на південь, побоювався, що працювати в спеку, іще й у не дуже зручному побуті буде важко, особливо, враховуючи спокусу океану під боком. Дійсно, від роботи відволікає безліч факторів, але коли концентрація нарешті усталилася, важкі умови лише стимулюють не відволікатися і писати. Згаданий менталоклімат теж сприяє – легко вдалося налагодити режим – о 5-5.30 вставати, медитувати, робити йогу, і за ноут, який ставиться на пластикове крісло. Сидіти можна на колінах, або у півлотосі, що сприяє чистоті свідомості і зосередженості на роботі. А як тільки наступає перегрів, разом з Тімоті йдемо плавати.first cooking experiment ga З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

Перший невдалий експеримент — ми перегріли кастрюлю і масло гі загорілося

 Крім французів з саморобним діджеріду з пластикової труби, в гесті селиться іспанець з баяном — під вікном “сейшени”, малюку подобається – сподіваюся, це піде на користь його “музичному контуру”. Європейці делікатні – ніколи не заламуються до нас в кімнату – у них явно дуже сильний (як на нас:)) бзік на повагу до приватної проперті і простору. Завжди питають, чи не заважатиме музика, каля-баля…

tropical frog intruder goka З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

істоти-з-темряви приходять, приповзають, прискакують та прилітають — як оце створіння, щовечора

nagindra З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

У Тімоті завівся дружбан Нагендра

tymoti and nagendra З дитиною в Індію 26: Життя і тяжка праця на Кудлі біч

Тімоті, Володар Нагів і Качечка-Крячечка

 

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.