З дитиною в Індію-25: Пляжі і хіпі Гокарни

halfmoon 225x300 З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Хаф-мун біч десь там внизу — маленький півмісяць з піску і скель, прихований від очей індійських паломників

Провівши в Гокарні три дні, вирішуємо перебратися на пляжі.

Пляжі Гокарни прекрасні – на початку грудня людей тут ще дуже мало. На фоні пальм гори, джунглі – все, як на фото з туристичних рекламок. Від картинок з пляжів Туреччини гокарнянські відрізняються наявністю корів, биків та телят. Коли біля тебе проходить велика рогата цілком спокійна і задоволена життям істота в своїх справах і своєму шанті ритмі, відчуваєш, що потрапив у якийсь зовсім інший закуток космосу, де всі процеси відбуваються інакше, простіше, краще, добріше, ніж в далекій Україні. Не дивно, що багато європейців вважають Гокарну раєм і живуть тут впродовж десяти місяців продовж року (два місяці влітку – сезон мусонів, коли навіть для білого хіпі життя тут неможливе). Ці істоти вчаться виживати з мінімумом грошей, дехто навіть навчається заробляти — викладати йогу, робити і продавати на пляжах всілякий хлам і прикраси, намагатися організовувати свої гестхаузи (які зазвичай розганяє поліція), перепродавати чарас…

 

hippie мотобрамін в гокарні З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Гокарна, дорога до Океану: хіпі, мотобраміни…

І з хіпі і з коровами у нас майже повне порозуміня — хіба іноді парнокопитні можуть підійти і спробувати пожувати твою футболку, газетку, книжку чи рушника, або видати абсолютно сатвічного продукту життєдіяльності занадто, на думку чікена, близько до його безцінного і бактеріофобного тільця, але, якщо не завтикувати, все ок – ми спершу тро напружувалися при підході крупних рогатих баиків, але вони виявилися цілком мирними, і аби не несподівані голосні звуки, які ці велетні періодично видають, все було б зовсім тихо.

 

kudlee beach gokarna palms З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Кудлі-біч

Менталоклімат Гокарни дуже приємний і сприятливий для відпочинку, розвитку і всілякої ненапруженої діяльності; тут якось легше й простіше – у повірті розлита якісь особливі радість і солодощі, як те буває у місцях, де протягом багатьох століть відбувається невпинна і щира релігійна діяльність.

hippies З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Гокарна і Кудлі – рай для хіпі

kudlee2gokarna З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

скелясто-червона дорога з Гокарни до Кудлі

Дрібні бажання виконуются самі-по-собі: захотів якогось підгончику – є підгончик, захотів щоб підвезли з міста, підвозять, такі дрібні синхроністичності трапляються дуже часто, у єврохіпі які довго тут живуть є навіть приказка “on kudlee dreams come true”. Є, однак, і відчуття, що навмисне зловживати цією особливістю Гокарни не варто.

hippy saddhu kudlee З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Це, схоже, хіпі-саддху

Часто європейці на пляжах сидять у йогічних позах: деякі, мабуть, медитують, деякі, мабуть, думають, що медитують, деякі, мабуть, намагаються медитувати – що в цих істотах точно відбувається не знаю, але, за ймовірністю, розподіл має бути приблизно таким.

 

never trust a hippy З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Оголошення про йогу на вході до Кудлі. припис поереджає: Ніколи не вір хіпі! Зліва росте банан

kudlee sunset reflections З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Захід сонця на Кудлі

Хіпі прокидаютсья пізно, коли сонце вже випалює всю прану з повітря і оджас з істот,

тільки найсильніші з них викочуються зі своїх гамаків та хижок зранку щоб зібратися в групу поробити йогу. О восьмій-дев’ятій годині ранку на увесь кілометрової довжитни Кудлі навряд чи набереться з два десятки таких ранніх пташок.

Вдень і увечері чікенів збирається значно більше: деякі роблять вправи, які нагадують цигун чи кунг-фу, жонглюють, грають у волейбол.

Увечері на рівні ритуалу – збираются всі – спілкуватися, проводжати Сонце, а після його заходу — вогнища з гітарами, барабанами, дудкою та іншими атрибутами, які диктує розслаблена прибережною індо-європейська-духовно-шукацька культура.

 

sunsets gokarna З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

А вдома — снігові замети і мінуси…

ПЛЯЖІ ГОКАРНИ

Через забрудненість і заіндусеність міського пляжу, куди, виконавши всі обряди і познайомившися з чудесами шиваїзму, приходить подивитися на чудо Океану дуже багато “диких” хінду з провінції, вирішуємо дослідити чистіші і “більш євроейські” віддалені пляжі –хочеться менеш людей довкола, ненапряжного спілкування з єврохіпі, спокійного океану під боком.

kudlee hill З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Кудлі. прямо під горою – кілька гестів, з хатки можна робити кілька кроків і стрибати у море

Крім міського, біля Гокарни є ще кілька пляжів – вони тягнуться ліворуч, на південь від містечка, і відстань між ними всіма – по двадцять хвилин пішки: Кудлі-біч, Ом-біч, і зовсім маленькі Хаф-мун і Парадайз (він же Фул-мун). Ще далі за ними є Лонг біч – але це вже зовсім Природа – він дуже далеко і там немає нічого – лише смужка піску вздовж берега і стіна джунглів.

Om beach gokarna З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Пляж Ом

Ом – пляжик у формі священного складу, який символізує звук, з якого почався світ (отого самого першорушія, якого так хотіли знайти схоластиJ). Тут майже немає хвиль, і нам його дуже рекомендували друзі, які тусували тут в попердні роки.

Але Ом-біч абсолютно несподівано виявляєтсья ацтоєм – так, тут дійсно малі дуже хвилі, але розрекламований він не лише серед хіпі, шукачів духовності і неформалів. Все дуже страшно – Ом-біч став перлиною індійських турагенств. А це значить, що слабкодухим туди зась. З п’ятниці по поенділок він забитий тими самими дикими індусами, які натовпами накидаються лапати-фотографувати білу дитину, так само натовпами (суто чоловічими) хтиво втикають на білих жінок, і каля-баля, ну, й ціни – від шести доларів доба за бамбукову хатку на двох. Пристойніші гести — 8-10 доларів.

Ом біч З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Ом-біч увечері. Птахи, бики, люди…
om beach dragon З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

дерево-дракон на Ом біч

Але навіть не все це нас відштовхнуло.

Знаєте, що буде з енергозберігаючою ртутною лампою, якщо її кинути у водойму? Потоне чи плаватиме? У ній є й пластик, і легші за воду гази; є й метал і скло. Втоне чи ні? А я знаю – плаватиме, в силу якихось законів фізики разом з купою іншого сміття у вонючому болоті перед одним з кафе-гестів (тут всі кафе є водночас гестами) з помпезно-індуїською назвою плавало й кілька таких ламп. Ітц Індія. Але іц нот окей. І ми туди селитися не схотіли.

balancier boat south india  З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

човен з балансиром на Омі. Деякі рибалки досі користуються такими

 КУДЛІ-БІЧ

Обираємо Кудлі-біч – найближчий до міста (недалеко ходити по воду, інтернет і продукти)

Єдиний недолік Кудлі за наявності дитини — висока хвиля, яка може бути небезпечною навіть для неплавучого, чи погано-плаваючого дорослого. Перші кілька днів малюка самого в Океан не відпускаємо, але він швидко вивчає правила гри і сам глибоко, туди, де хвиля, що відкочується з берега може затягнути маленьку істоту, не лізе.

guest manu house gokarna З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Кімнатка в ману-хаузі

Знаходимо, як завжди в Індії з пригодами і дивними збігами, знаками і синхроністичностями, гест, який зветься Manu-house. $5доларів доба. До Океану – три хвилини. В гесті майже нікого немає, окрім господарів, що живуть у пальмовій хижці та їніх робітників, що ударними темпами споруджують ще одну чікен-хатку.

manu guest house room gokar З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Житло на місяць. Розетка, вентилятор, світло, дах з черепиці і кам’яне ліжко. Все новісіньке і свіже, господарі дуже стараються – вони тільки потрапили в цей бізнес, гест ще зовсім новий

На рожевих стінах нашої кімнатки — ящірки, ще через кілька днів у сусідній кімнатці з’являються сусіди-фарнцузи. Що з ними робити? Для початку намагаємося поїти чаєм, вони починають гратися з Тімоті, далі з’являються шахи. Ще трішки тропічного часу і сусіди перетворюються в хороших друзів.

frog on banana treу З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Перший гість з темряви — лазить і стрибає по вертикальних стінах. Що буде далі?

kudlee З дитиною в Індію 25: Пляжі і хіпі Гокарни

Кудлі

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.