Йогін з боргом в $50 мільйонів

bikramyoga 212x300 Йогін з боргом в $50 мільйонів

Це дуууже гаряча йога.

Гаряча новина зі світу йога-індустрії: банкрутство йога-імперії Бікрама Чоудхарі. Борги перед кредиторами і позивачами складають десятки мільйонів доларів.

Українські релігієзнавці  часто недооцінюють розміри і організацію індустрії духовності в розвинених країнах. Нижче типова історія йога-бізнесу в США, дуже показова як кількостями доларів, так і учасниками.

Отже, під прицілом Бікрам Чоудхарі, засновник Гарячої Йоги (Hot Yoga) – напрямку, що “вирізняється” клімат-контролем приміщень, у яких йожаться, –  до +40.6°C  і вологістю 40%. Його “стиль” – послідовність з 26 поз хатха-йоги і двох пранаям, які забезпечують “систематизовану доставку свіжої, насиченої киснем крові до 100% вашого тіла, до кожного органа й волокна, відновлюючи всі системи до здорового стану”.

Маркетинг Хот Йоги базується на страху токсинів – якщо ми займаємося в жаркому приміщенні, більше потіємо і більше токсинів виводимо (і пофіг, що збільшується навантаження на серцево-судинну систему), а для фанатів індодуховності працює іще й фактор температурної подібності до Бхарати – у вас тут, як у Африці. Йоги, ананаси, таке інше. Нервово регоче і потирає руки (с) –  навіть температура, як у справжніх йогів.

Ситуація, в якій опинився махайогі Бікрам, м’яко кажучи, неоднозначна – вартість його активів – десь між $0 i $50,000 (за даними Reuters – до $1 млн), кредиторам і позивачам він винен загальну суму між $10 млн і $50 млн. Десь серед цих сум ховається кілька мільйонів, на які претендують жінки, що стали об’єктами сексуальних домагань Бікрама.

Серед претендентів на активи гуру – його колишня юристка, Мінакші Джафа-Бодден, яка виграла позов проти Бікрама на $6,8 млн. Мінакші довела в суді, що Бікрам звільнив її з посади керівника юридичних та міжнародних відносин своєї школи йоги (так, у школах йоги в Лос-Анджелесі є такі посади) у 2013 через сексуальні домагання та відмову покривати Бікрама у розслідуванні справи у згвалтуванні учениці.

Ще одна претендентка – Петра Старк, її позови – на скромні $5,1 млн. Пані Старк покинула посаду юриста у Білому Домі (за адміністрації Обами) задля того, щоб стати виконавчим директором Бікрам Йога Коледжу в Індії у 2013. Звинувачення проти гуру: протизаконне звільнення, недопустиме поводження у сексуальній сфері, “расиські тиради”, повідомляє Reuters.

Гуру облаштувався чудово: він викладав “найтрушнішу йогу Патанжалі”, імітуючи індійську традицію, змушував працівниць причісувати себе і робити масаж, уникав податків за Ferrari й Bently, наслідуючи Ошо, тримав парк Ролс-Ройсів, насолоджувався життям в каліфорнійському маєтку та дружбою голівудських зірок, його сертифіковані школи відкривалися по всіх штатах – і все це завдяки бренду “йога”.

Чоудхарі вже відповідав у шести позовах жінок, що звинувачували його у згвалтуванні чи домаганнях. Адвокат йога відкинув усі звинувачення. Сам гуру в інтерв’ю кореспонденту Real Sport відповів так: “навіщо мені домагатися жінок … люди віддають мільйон доларів за краплину моєї сперми”.

 

Джерела: Reuters, YogaJournal

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , . Bookmark the permalink.