Явлення Софії революції

1501839 223279497853732 1833639139 n Явлення Софії революції

Софія. Алекс Грей. Храм Священних Дзеркал

Була тамастична спокуса проморозитися від арт-флешмоба, але не зміг втриматися, щоб не лайкнути текст про Бурлюка у виконанні Svitlanka Sergiichuk-Romaniuk

Отримав у відповідь псай-презент, тож зустрічаймо Софію, у християнській традиції – Премудрість Божу, дуже пов’язану, до речі, з Ахамот.

Суч-псай-арт часто скочується в відверту попсу – трохи омів, свастик чи інших східних символів, кілька штучнозгенерованих фракталів – все це мішається на флюрнопурпурову заливку і виходить … поп-шизотерік-арт, але Грей – трушний і часто пробирає “до самих чакр”.

Мені Софія виразно каже – нічого ви ще не знаєте, а якщо й думаєте, що знаєте – помиляєтеся.

Ніц ми ще Її мудрості не пізнали. Продовжуймо споглядати.
1501839 223279497853732 1833639139 n Явлення Софії революції

Художньо це можна зінтерпретувати – і це лише один зріз, бо про нескінченну Софію можна й писати нескінченно – на болючу для нас тему “Схід і Захід разом”. 

Саме Захід сьогодні дає найсильніші символи того, наскільки далеко у деяких сферах зайшло єднання релігій і духовного досвіду людства – воістину, всі (чи, точніше, майже всі) релігії ведуть до Одного (і, навіть ті, що називають Одного-Єдиного якось інакше, наприклад Порожнечею — теж).

Грей, до речі, буддист Ваджраяни, і відверто нагадує: “транс-фізика” іноді буває просто поряд, достатньо лише take the red pill… і реальність постає у своїй красі, множинності, відносності і непередбачуваності.

Софія у згаданому храмі Священних Дзеркал у Нью-Йорку, розташована у  тому, що звиклий до архітектурних стереотипів розум прагне інтерпретувати, як “вівтарну частину” храму поруч Христа.

Alex Grey Christ Явлення Софії революції

Цілісніше: цей нью-ейджевий храм, разом з Греєм і його сім’єю виглядає так:

Alex Grey Greys In CoSM NYC Явлення Софії революції

Ну, й про актуальне для всіх нас тут і зараз: наша “революція” на Майдані духом дуже подібна до епохи появи псай-мистецтва у США.
І планетарна Софія — один з головних жіночих архетипів, які задіяні в українській революції, і який прямо тут і зараз виявився зовсім не “випадково”.

Пошли нам мудрості, Свята Софіє!

Ом А Хум

І am the first and the last. I am the honored one and the scorned one.
I am the whore, and the holy one. I am the wife and the virgin.
I am the mother and the daughter….I am she whose wedding is great,
and I have not taken a husband….I am knowledge, and ignorance.
THUNDER, PERFECT MIND, Gnostic poem, 100 A.D.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.