Як розповісти планеті про Україну

176597AB 1 Як розповісти планеті про УкраїнуІ розповісти щось хороше?
В 2000 році в США, коли людина повідомляла, що вона прилетіла з України, основна маса слухачів здивовано знизувала плечима, і перепитувала “звідки-звідки?”. Більш освічені щось знали про Чорнобиль, однак більшість американських знавців географії вважала, що сія країна знаходиться …
де б ви думали?

–Ukraine? Наh, I know: Іt’s in Russia!

Після бурхливої метушні помаранчевої революції, яку багато і старанно демонстрували тілівізори всього сіту, мешканці США вже приблизно вивчили, що Україна – це окрема держава. Вона загублена десь не то біля Європи, не то біля Росії, і наче навіть незалежна, хоча це іноді сприймається з сумнівом.
Кличка опитані мною американці досі чомусь вважають “that Russian boxer”.

Хочеться думати, що живеш в сильній країні, яка рухається вперед, в якій все добре, і стане ще краще. Але як зробити так, щоб і пересічні громадяни інших країн знали про Україну і знали щось гарне?
Наприклад, не те, що українці являють собою одну з найбільш хворих на алкоголізм і тютюнопаління націй, а що це люди розумні, цивілізовані, добрі, високодуховні, варті поваги, – коротше, зробити позитивний імідж країни, не наймаючи купу цинічних іноземних піарщиків, які, роблять імідж Росії, Ізраїлю чи Штатів за нереальні кількості бабла?

Рішення дуже просте й дешеве. Здається це вже зробила Польща. Схоже, що в цьому році  й Росія – вони дуже швидко піднялися з категорії “до 100 000” в привлейовану коло зображене навколо красивої сфери знань.

Йдеться, як ви вже мабуть здогадалися, про Вікіпедію.

Ще рік тому на її стартовій сторінці серед винесених на “топові” позиції навколо кулі знань статейокремими мовами не було російської. Були мови розвинених країн, Польщі,  якісь китайські й корейські єрогліфи. Поляки, до речі, йшли за самими німцями. Мабуть, там багато свідомих користувачів мережі. Через деякий час кількість українських статей досягла ста тисяч. Для української Віки це було свято.

Сьогодні, відкриваючи www.wikipedia.org бачимо в лідерах по кількості статей однією мовою міжнародну англійську, братню російську (331 000 статей), приємно, що поляки, хоч і менші за розмірами, а написали вже 553 000 статей. Розвинені нації – понад 700 і 800 тисяч французи і німці, китайці намалювали своїми єрогліфами за 500 тисяч. Українською – всього 131000 статей.

Вікіпедію щодня дивляться десятки, а то й сотні тисяч людей. “Підняття” українського її сегменту “в топ” донесло б інформацію не лише про існування України до величезної кількості людей, а й відразу створило б образ носіїв мови як розумних людей.

Набрати кілька сот тисяч статей не так і складно. В України є ресурс для цього. Просиджують штани нічого не роблячи, спиваючись від смутку та зневіри, сотні якщо не тисячі співробітників всіляких палєзних Інститутів Національної Академії Наук (НАН). За совка це була поважна наукова еліта, зараз поважність зберегла частпина, яка подалася в політику, відкрила на західні гранти свої інститути, або перекваліфікувалася в бізнес, основна ж маса науковців досі ніяк не змириться з “втратою себе”. Однак ці люди мають знання і вміють їх грамотно організовувати та викладати.
Здавалося б – все просто:
НАН за клави!

Загорівшись ідею, але знаючи, що мене в НАНi ніхто слухати не буде (там так положено – аспіранти сидять тихенько, а якщо й варнякають щось – серйозні науковці їх не чують) і видав сію думку – активній знайомій професорці, яка займається організацією палєзнійшої наукової діяльності і вміє користуватися інтернетом.
Відповідь була така: ідея класна, але в нас он планова тема (палєзнійша) не закінчена, і надбавки за ступені не затверджені, а керівництво таке старе, що й того інтернета не знає… І ситуація зараз в Президії НАН така, що до кого йти – не ясно.
Як в нас завжди й відбувається.

“Коли держава не може подбати про свій імідж, за неї має зайнятися цим нація”. (Пророк ВУУ).

Коротче, для чого я це пишу? Політикам і держслужбовцям не до іміджу країни і тим більше не до накопичення знань. В них є інші палєзнійші заняття. Академія Наук і система освіти – теж являють собою аморфні організації, не здатні до ініціативних дій.
В Україні будь-яке покращення треба починати знизу.

А тому – народ, в кого є час, натхнення і бажання зробити щось палєзне – пишіть у Вікіпедію.

Опубліковано: http://infoporn.org.ua/materials/articles/Yak_planeta_mozhe_diznatisya_pro_Ukrainu/41739

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , . Bookmark the permalink.