Виховання “за Лідлофф”. Частина 4: проблема “батьки і діти”

Jean Liedloff Noszenie dzieci i jego znaczenie Виховання за Лідлофф. Частина 4: проблема батьки і дітиНа думку Лідлофф, явним свідченням неблагополуччя нашого суспільства є проблема батьків і дітей. Якщо молодше покоління не бажає пишатися тим, що стає схожим на старше, значить, спільнота втратила свій континуум, стабільність, і, скоріш за все, не має стабільної культури, а панівне світобачення в ній змінюються від одного незадовільного набору цінностей до іншого. Коли молодь відчуває, що старші смішні, дурні й нудні, вона втрачає приклад для наслідування і напрямок розвитку. З’являється почуття втрати, приниження, обманутості й злоби. А старші, в свою чергу, страждатимуть від своєї непотрібності молодим.

У спільноті, яка в своїй еволюції сягла рівня, коли кожен її учасник може пишатися національною приналежністю, бути гордим та щасливим, не потрібні політики, які обіцяють „світле майбутнє”. Спільнота щаслива тут і зараз, супротив змінам у ній забезпечує зберігання традицій. Наше суспільство, позбавлене „правильного” досвіду в дитинстві, з відчуття відторгнення пересилює природній супротив змінам і змушує людину постійно прагнути і сподіватися все кращого й кращого – працювати, щоб купувати, купувати, викидати й знову купувати, так і не знаходячи щастя, вірячи новим і новим обіцянкам його – з реклами, з вуст політиків і всіляких шахраїв. Здатність знаходити задоволення в тому, що вже є – втрачена. Життя перетворюється на невпинну гонитву за все новими й новими подразниками.

У общині, яка живе відповідно до континууму, різні покоління можуть і повинні жити під одним дахом, від чого всі учасники – у виграші: всі, наскільки можуть, трудяться ради спільного блага і допомагають один одному. Однак, легке й гармонійне спільне співіснування різних поколінь можливе лише в тому випадку, коли кожен учасник є зрілою, повноцінною особистістю. Якщо цього нема – маємо наше суспільство – всі члени сім’ї коштом один одного намагаються задовольнити залишки дитячих потреб уваги й турботи – інфантилізм на масовому рівні.

Початок і продовження:

Виховання “за Лідлофф”. Частина 1

Виховання “за Лідлофф”. Частина 2: Залякування батьками і секс при дітях

Виховання “за Лідлофф”. Частина 3: Травми неправильного виховання

Виховання “за Лідлофф”. Частина 5: Трохи досвіду втілення ідей єкуана

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.