Види рудракш. Частина 2.

У І частині статті ми розповіли про деякі види рудракш (від одноликої до шестиликої) та їхню роль в шиваїзмі. Продовжуємо дослідження рудракш, їх символізму та впливу на життя людини.

img 53cbc5841dc19 Види рудракш. Частина 2.

Семилика (сапта-мукхі) рудракша

7mukhi Види рудракш. Частина 2.

Семилика рудракша

символізує сім божественних матерів (Саптаматрік), сім богів (Саптадевата) і сім ріші (мудреців – Саптаріши).

Ця рудракша уособлює Богиню Махалакшмі (богиня процвітання та успіху), яка дарує безмежне багатство тим, хто її вшановує. Її прийнято носити не на тілі, а зберігати у скарбничці. Вона звільняє людину від злиднів і страждань. Носіння семиликої рудракші дарує успіх, славу і визнання та яскраву індивідуальність.

Ця рудракша також відома як Ананг Шиви (Шива безтілесний) і пов’язана з Камадевою (богом кохання).

Ті, хто носять семилику рудракшу, зазвичай притягують популярність та швидше і легше приходять до влади.

Падма-Пурана розповідає про сім божественних зміїв (Саптанаги), які живуть в семи ликах сапта-мукхі рудракші: Васукі, Такшака, Каркотака, Падмака, Санхапала, Гуліка та Калія.

 • Символ: Махалакшмі
 • Керівна планета: Сатурн (Шані)
 • Мантри: Ом Маха-Лакшмі Намах, Ом Хум Намах
 • Допомагає при: слабкості, недомаганнях, тривозі і відчаї, імпотенції, спастичних колітах, болях у кістках та м’язах, паралічах, довготривалих захворюваннях

 

Восьмилика (ашта-мукхі) рудракша

8mukhi Види рудракш. Частина 2.

Восьмилика рудракша

є формою Аштамурті Байрави і уособленням Господа Ганеші, бога процвітання і успіху (першого сина Шиви).  Ця рудракша допомагає вдало започаткувати свій бізнес або інший проект, дає нове життя збитковим підприємствам та сприяє всім благочестивим починаннях. Окрім численних прибутків вона приносить фізичне, ментальне і духовне благополуччя. Восьмилика рудракша допомагає піару, маркетингу, отриманню багатств з непередбачуваних джерел і приносить процвітання в бізнесі. Вона оберігає від нещасних випадків, невдач, перешкод і страждань, приносить мир і злагоду у сімейне життя та наснагу в нових справах з добрими намірами.

 • Символ: Господа Ганеші
 • Керівна планета: Раху (північний місячний вузол)
 • Мантра: Ом Ганешая Намах
 • Допомагає при: захворюваннях легень, ніг, шкіри та очей, гідроцелії (водянці)

 

Дев’ятилика (нава-мукхі) рудракша

9mukhi Види рудракш. Частина 2.

Дев’ятилика рудракша

вважається формою Бхайрави і Капіламуні. Вона уособлює Богиню Дургу в її дев’яти формах (навадурга), які втілювалися дев’ять разів, щоб захистити благочестивих і побороти нечестивців.

Вважається, що ця рудракша дуже могутня, оскільки наділена дев’ятьма надзвичайними силами, даними дев’ятьма формами Дурги. Її слід носити на лівій руці. При носінні цієї рудракші людина стає безстрашною, впевненою у собі і, безсумнівно, переходить на рівень “напівбогів”. Її володар благословляється енергією та силою. Цю рудракшу слід носити особам, яким бракує впевненості у собі і які страждають від депресії. Також вона корисна при різних недугах та втомі.

 • Символ: богині Дурги
 • Керівна планета: Кету (південний місячний вузол)
 • Мантра: Ом Хрім Хум Намаха
 • Допомагає при: захворюваннях легень і шкіри, лихоманці, болях в очах та у кишечнику

 

Десятилика (даша-мукхі) рудракша

10mukhi Види рудракш. Частина 2.

Десятилика рудракша

символізує Джанардану, форму Господа Вішну у його десяти втіленнях: Матсья, Курма, Вараха, Нарасімха, Вамана, Парашурама, Рамачандра, Крішна, Будда і Калкі.

У Шива Пурані згадується, що будь-хто, незалежно від касти, віросповідання, національності та статі, може використовувати десятилику рудракшу для досягнення слави та кар’єрного успіху. Шрімад Деві Бхагаватам вихваляє десятилику рудракшу як порятунок людства від мирських страждань, нещасть, бід і несприятливих планетарних ефектів. Ця рудракша також вважається надзвичайно ефективною у сфері соціальних послуг, декоративно-прикладного мистецтва. Вона допомагає підтримувати психічне здоров’я. Той, хто її носить, отримує благословення Господа Махавішну на свої мирські і вічні побажання. Також вона допомагає у молитвах і медитації.

 • Символ: Господа Вішну
 • Керівна планета: немає
 • Мантра: Ом Хрім Намах
 • Допомагає для: примирення всіх несприятливих планет

 

Одинадцятилика (екадаша-мукхі) рудракша

11mukhi Види рудракш. Частина 2.

Одинадцятилика рудракша

згідно Ведичної традиції ця рудракша представляє одинадцять втілень Господа Шиви, серед яких одинадцятим є Господь Хануман (Бог відданості і перемоги).

Шива також уособлений у формах одинадцяти Рудр: Капалі, Пінгала, Бхіма, Вірупакша, Вілохіта, Шаста, Аджапада, Ахірбудханія, Самбху, Чанда і Бхава.

Той, хто носить одинадцятилику рудракшу, досягає всіх одинадцяти чеснот Господа Рудри. Ця рудракша надзвичайно сильна, а людина, що носить її завжди отримує перемогу і багатство. Вшановування одинадцятиликої рудракші приносить благословіння мудрістю, здатністю до правильних суджень, насиченим життям і успіхом у всіх починаннях. Ця рудракша також захищає від нещасних випадків і допомагає зосередитися в медитації та захищає від випадкової смерті.

У древніх релігійних текстах зазначається, що великі мудреці носили одинадцятилику рудракшу при медитаціях та духовних пошуках. До того ж вона вважається дуже помічною у релігійних ритуалах.

 • Символ: Господа Ханумана
 • Керівна планета: немає
 • Мантра: Ом Хрім Хум Намах
 • Допомагає для: підтримки всіх нейрофізіологічних складових людини

 

Дванадцятилика (двадаша-мукхі) рудракша

12mukhi Види рудракш. Частина 2.

Дванадцятилика рудракша

символізує Господа Сур’ю, бога Сонця. Шрімад Деві Бгагаватам називає дванадцятилику рудракшу уособленням дванадцяти форм бога Сонця: Дхата, Ар’яма, Мітра, Варуна, Індра, Вівасван, Тваштха, Вішну, Амшуман, Бхага, Пуша, Парджанджа. Сур’я наділяє наступними чеснотами: світло вселенської дружби, світло нездоланої величі, розсіювання темряви, сяюче джерело, всепроникне світло, світло містичного вогню, єдине цілюще золотисте світло, тонкий промінь світла на сході і заході, світло мудреця, що пробуджує Божественне, сяйво просвітлення, світло, що усуває недуги, сяйво світла розуму. Така рудракша рекомендується людям на високих посадах. Бог Сонця благословляє власника дванадцятиликої рудракші життям в достатку та необмеженій розкоші.

 • Символ: Господа Сур’я, бога Сонця
 • Керівна планета: Сонце
 • Мантра: Шрі Сур’яя Намах
 • Допомагає при: захворюваннях серця, легень і шкіри, проблемах зі шлунком, стравоходом і кишечником

 

Тринадцятилика (трайодаша-мукхі) рудракша

13mukhi Види рудракш. Частина 2.

Тринадцятилика рудракша

уособлює Господа Камадеву і Господа Індру (короля “напівбогів”). Ця рудракша є досить рідкісною, тому її важко знайти, але вона володіє величезною божественною силою і дарує вісім йогічних сіддх.

Оскільки цією рудракшею керує Венера, вона дарує своєму володорю чарівність, мирське благополуччя, а також духовний підйом.

Господь Камадева (Бог Любові) особливо прихильно ставиться до тих, хто носять тринадцятилику рудракшу і виконує їхні мирські бажання.

Той, хто носить цю рудракшу, отримує всі задоволення світу. Вона посилює сексуальну енергію в організмі і робить почуття сильнішими. Носіння цієї рудракші допомагає отримати наснагу чуттєвих бажаннь та привернути увагу протилежної статі. Таким чином, той, хто носить тринадцятилику рудракшу, набуває таких якостей, як любов, прихильність, краса і привабливість.

Тринадцятилика рудракша розкриває і притягує духовні здобутки, успіх, фізичні та розумові сили, удачу, харизму, честь, багатство, мирські задоволення, високий соціальний і фінансовий статус та славу.

 • Символ: Господа Камадеви і Господа Індри
 • Керівна планета: Венера
 • Мантра: Ом Хрім Намах
 • Допомагає для: медитації і духовного росту

 

Чотирнадцятилика (чатурдаша-мукхі) рудракша

14mukhi Види рудракш. Частина 2.

Чотирнадцятилика рудракша

символізує Господа Шиву. Ця рудракша ще називається «Дева Мані» (божественний самоцвіт) і є однією з найбільш рідкісних рудракш. Вона з’явилась з очей Господа Шиви, який і сам носить ці намистини. Шива Пурана розповідає, що чотирнадцятилика рудракша править космосом і людьми, вона — улюблений скарб не лише людей, а й богів.

Цю рудракшу слід шанобливо носити на голові, оскільки вона очищає від усіх гріхів. При її правильному використанні, з милості Божої, починає функціонувати третє око мудрості, яке допомагає передбачити майбутні події.

Той, хто носить чотирнадцятиликої рудракші досягає духовної свободи і досконалостей Господа Шиви.

 • Символ: Господа Шиви
 • Керівна планета: Сатурн
 • Мантра: Ом Шивая Намаха
 • Допомагає для: безпеки і багатства, чудотворних зцілень від деяких недугів

Трапляються й зовсім рідкісні види рудракш з більшою кількістю ликів та різних форм, які мають особливі імена, сакральне значення та символізм. Прочитати про них можна у третій частині статті “Рідкісні Рудракші”.

Джерело: http://www.interessantes.at/rudraksha_e.htm

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.