Види рудракш. Частина 1.

rudraksha types Види рудракш. Частина 1.

Священні Рудракші

Рудракші класифікують за кількістю мукхі, або ж “ликів”. Бусини з різною кількістю ликів мають різну “дію” на того, хто носить. Нижче розповімо про рудракші з кількістю мукхі від одного до шести, їх символізм, значення, та ефекти на психіку і здоров’я людини, згідно уявлень індуїзму.

 

 

 

 

Ека-мукхі (однолика) рудракша

1mukhi Види рудракш. Частина 1.

Однолика рудракша

Однолика рудракша – це сам Шива, який дає всі плоди Спасіння та Звільнення. Навіть один погляд на неї здатен виправити погану карму від такого важкого гріха як Брахма-Хатья (вбивство брахмана). Ця рудракша вважається раджею всіх рудракш і символізує Чисту Свідомість. Вона покращує концентрацію і психічну конституцію того, хто її носить. Зазвичай вона трапляється у формі півмісяця або горіха кешью. Круглі одноликі рудракші (Гол-Дхана рудракша) трапляються дуже рідко, вони благословляють життям у розкоші і Мокшею. Людина з такою рудракшею живе королівським життям, користується усіма доступними зручностями, залишаючись до них не прив’язаною. Однолика рудракша гарантує гарний соціальний і фінансовий статус і широкі мирські перспективи.

 • Символ: Господа Шиви
 • Керівна Планета: Сонце
 • Мантри: Ом Нама Шивая, Ом Хрім Намаха
 • Допомагає при: головному болю, хворобах серця, крові та дефектах правого ока.

 

Дві-мукхі (дволика) рудракша

2mukhi Види рудракш. Частина 1.

Дволика рудракша

Ця форма зветься Девдевешвар і символізує об’єднану форму Шиви й Парваті, відому також як Ардхнарешвар. У ній прихована величезна містична сила. Індуїські тексти розповідають, що у дві-мукхі рудракші прихована вся еволюція Космосу і, таким чином, вона — особливе благословення для людства. Основна ідентифікація Девдевешвара — дві природні лінії або “лики”. Така рудракша, зазвичай, овальної форми. Використання плодів дволикої рудракші закріплених на червоному мотузку активує величезну силу для пожиння максимальної кількості кармічних “винагород”. Ті, хто носить її, вважає шиваїтська культура, мають величезну популярність, заслуговують довіри і відданості; він гарно впливає на  сімейне життя пари. Дві-мукхі гарно впливає на перебіг вагітності, а психіку скеровує до спокійного і врівноваженого стану.

 • Символ: Арханарешвар
 • Керівна Планета:  Місяць
 • Мантра: Ом Шива Шакті Намаха
 • Допомагає при: дефектах лівого ока, захворюваннях серця, легень, мозку, нирок і тонкого кишечника.

  Трилика, трі-мукхі рудракша

3mukhi Види рудракш. Частина 1.

Трилика рудракша

є символом Трьох Богів (Брахма, Вішну і Махеш) і вважається надзвичайно сильною, як сам Бог Вогню. Людина, яка носить цю рудракшу завжди отримає благословіння Трьох Богів, а заодно і Три Сили, що виявляються як Бог Вогню Агні. Як вогонь, що поглинає все, сам залишаючися чистим, так і людина, що носить трі-мукхі рудракшу звільняється від усіх гріхів і помилок життя і повертається до благословенної чистоти. Погана карма з минулих втілень спалюються до попелу немов вогнем, що пожирає паливо, а тіло й розум очищуються. Носіння триликої рудракші винагороджується захистом від хвороб, страждань і горя. Трилика рудракша допомагає плодам садхани безперешкодно досягнути садхака, а отримана такою людиною освіта, буде особливо виділятися у суспільстві. Людина, що носить трилику рудракшу, досягне успіху у будь-якій діяльності.

 • Символ: Агні, бога Вогню
 • Керівна Планета: Марс
 • Мантра: Ом Клім Намаха, Ом Нама Шивая
 • Допомагає при хворобах крові, чумі, віспі, проблемах з травленням і тиском, слабкостях, порушеннях менструального циклу, спонтанних абортах і виразках.

 

 Чотирилика (Чатур-мукхі) рудракша

4mukhi Види рудракш. Частина 1.

Чотирилика рудракша

символізує Брахму (Бога-Творця), її вшановують як символ “Чотириликого” або ж “Чотирьохголового” (Chaturanan). Той, хто носить цю рудракшу, досягне чотирьох пурушартх (цілей людського життя: дхарми, артхи, ками й мокші). Чотири лінії чатур-мукхі рудракші виглядають рівнодаленими – це вказує на чотири аспекти Брахми, що призводять до вічного прагнення людством знання, сенсу, діяльності і свободи. Чатур-мукхі рудракша зміцнює впевненість і силу відданості, її добре носити тим, хто займається медитацією та йогою. Якщо людина носить таку рудракшу на шиї або руці, вона може сягнути величезних благ.

 • Символ:  Брахми
 • Керівна Планета:  Меркурій
 • Мантра: Ом Хрім Намаха
 • Допомагає при: психічних захворюваннях, паралічах, артритах, жовтій лихоманці, і хворобах носа.

П’ятилика, Панча-мукхі рудракша

5mukhi Види рудракш. Частина 1.

П’ятилика рудракша

являє собою форму Шиви, що називається “Кала-Агні-Рудра”. Символізує Панчешвара або П’ятиликого Шиву. Її також пов’язують з п’ятьма Пандавами і П’ятьма Елементами: земля, вода, вогонь, повітря, ефір. П’ятилика Рудракша контролює п’ять елементів тіла того, хто її носить, тому лікує всі захворювання, пов’язані з цими елементами. Ця рудракша забезпечує Звільнення і виконує всі бажання. Носіння намиста з кульок панч-мукхі рудракші або пиття води, у якій панч-мукхі замочувалася вважають дуже  ефективним для лікування хвороб пов’язаних з серцем, кров’яним тиском або психічною рівновагою. П’ятилика рудракша однаково сприятлива і підходить як для садху, так і для сім’янина. Носіння Панч-мукхі – один з способів досягнення довгого й мирного життя. Це дуже ефективний вид рудракш, який дарує процвітання, здоров’я і мир та спокій.

 • Символ:  Господь Шива (Кала-Агні-Рудра)
 • Керівна Планета:  Юпітер
 • Мантра:  Ом Хрім Намаха
 • Допомагає: кістковому мозку, печінці, ниркам, стопам, стегнам, вухам, при захворюваннях пов’язаних з жиром і діабеті.

 

 Шат-мукхі, шестилика рудракша

6mukhi Види рудракш. Частина 1.

Шестилика рудракша

пов’язана з Господом Карттікеєю (другий син  Шиви) і є джерелом його енергії. Цю рудракшу слід носити на правій руці. Богиня Парваті осяяла шести-лику рудракшу своїм вічним благословінням. Вона дає знання, мудрість і навчання, підвищує впевненість у собі і силу волі і допомагає дотримуватися брамачар’ї (целібату). Більше того, вона рятує від мирських скорбот. Носіння такої рудракші може допомогти контролювати гнів, жадібність і неналежні думки. Вона покращує концентрацію, гостроту розуму, силу волі, сексуальну гармонію, впевненість у собі, наділяє людину почуттям власної гідності і силою обосистості. Вона благословляє власника ключем до успіху, слави, популярності, фізичної сили, розкоші, мудрості, багатства, влади, щасливого подружнього життя, гармонії у сім’ї, харизматичності особистості, благополуччя,  кар’єрни і позитивного ставлення до життя.

 • Символ:  Картікеї
 • Керівна Планета:  Венера (Шукра)
 • Мантра:  Ом Хрім Хум Намаха
 • Допомагає при: захворюваннях очей, статевих органів, сечовивідних шляхів, передміхурової залози, порожнини рота і горла.

 

Джерело: http://www.interessantes.at/rudraksha_e.htm

Продовження: частина 2 про інші види священих рудракш…

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.