Врадіївка – Чому мовчать українські церкви?

gvaltyvanya vradiyivka sud 5 nikvesti.com Врадіївка  Чому мовчать українські церкви?Складається враження, що українські церкви чи занадто переймаються політикою і піаром довкола святкування 1025, чи впали через піст у літургійні сни, чи позамикалися у своїх світах і бід простих «людішек» не помічають.

Коли весною відбулося перше групове згвалтування студентки в Делі, ордени індійських саддху (приблизний аналог нашого чернецтва, тільки зі значно більшим авторитетом у суспільстві) звернулися до уряду і громадськості з офіційними заявами, в яких засудили злочин, а найліберальніші навіть виступили за зміну гендерної політики і стереотипів у мегаконсервативній Бхараті. Чому ж в аналогічній ситуації мовчать українські церкви? Чи скоєне співробітниками МВС згвалтування, тотальна корупція в міністерстві й «селянський бунт» — недостатні приводи, щоб вивести ці організації з понадмирських снів?

Минуло вже три доби після перших новин з Врадіївки. Де заяви від церковних прес-служб? Де виступи і звернення керівництва церков та «духовних авторитетів»? Кореспонденти релігійних медіа у Врадіївці?   

І справа не в одній Врадіївці. Співробітники МВС чинять подібні злочини по всій Україні.

Церковні керівництва дуже переймаються впровадженням своєї «моральної науки» у школи, але, ніби, витають десь у ефірах поза буденною реальністю і бідами більшості співгромадян. Навіть зазвичай соціально- та медійно-активні греко-католики.

Чому не запропонувати МВС роботу з міліціонерами? І дуже наполягати. Звісно, це малоефективно, але хто достукається до звіра в погонах, якщо не може священик?

«Святі останніх днів», баптисти і «Свідки Єгови» – замість чіплятися на вулицях до людей з Біблією, працюйте з ППСниками і вокзальною міліцією, заганяйте їх в глухі закутки і не відпускайте, поки не вислухають ваші проповіді.

П’ятидесятники і харизмати, несіть Слово Боже в РОВД, повірте, там воно потрібне навіть більше, ніж в тюрмах.

Патріархи, митрополити, єпископи, та претенденти на Престоли, чому б вам через ВРЦіРО не підтримати вимоги громадських організацій про зменшення кількості міліції?

Чому, хоча б, не засудити дії мінтів та чинуш, що їх «кришують»? Не звернутися до пастви  з «церковним» тлумаченням подій та того, що робити й чого уникати в такій ситуації вірянам?

Врешті-решт, є ж іще й «інтерес корпорації» – у багатьох священиків є близькі люди, дружини й діти, які так само беззахисні перед свавіллям Системи, як і вся інша паства. Якщо церкви продовжуватимуть мовчати й нічого не робити, через кілька років загнивання «виконавчої влади» ми можемо отримати з екранів новини на кшталт «епископ/митрополит такий-то загинув під час згвалтування у РОВД такому-то».

Не закликаю церкву святити ножі, як це відбувалося під час Коліївщини, але напруження в супсільстві таке, що релігійним організаціям саме час згадати про функції на кшталт миротворчих, і виступити медіаторами; якщо цього не станеться, проллється кров, або ж болото, в якому тоне вся Україна, тільки поглибиться. Ніяка «християнська Україна» неможлива без пірнання в це болото і участі у громадському житті країни.

Шоковане суспільство очікує мудрої поради і настанови, історій з Євангелія, Корану чи Бхагавад-Гіти, які надихають. Можливо, йому б допомогло «духовне пастирство». Але люди з хрестами і в рясах, які, ніби, претендують на «духовний авторитет», чомусь поки що мовчать.

Прокидайтеся панотці!

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.
 • http://www.mirnew.info Angel

  Никогда церкви не было дела до людишек! Они к ним обращаются только тогда, когда начинают их права ущемлять. Церковь с самого своего основания служила власти, будь то цари, будь то президенты.

 • Татьяна

  Нужно за всё молиться усиленно, а то все мы гаразды только проклинать и власти и начальства, а как только горе – так где же церкви?

  • Агеєв

   воістину!

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000363990899 Alya Shandra

  Я підготувала звернення до Всеукраїнської Ради Церков, щоби нарешті вони відгукнулися. Якщо ви підтримуєте – підписуйтеся в коментах: http://goo.gl/fbS2K

 • Агеєв

  Як не дивно, подіяло, — Київський Патріархат нарешті прокинувся: http://www.cerkva.info/uk/news/news-ukrainian/3634-zajava-vradiivka.html

  • Агеєв

   Нарід, напишіть плз, якщо відгукнуться і інші рел організації. Малого масштабу в тім числі.

 • Ариан

  Церковь – это бизнес. Точнее – вид бизнеса с элементами политики. Отсюда и невнятная реакция на реальные события, и элементы зомбирования на терпимость (или нетерпимость) власти и обстоятельствам. Я крестился в 40 лет (то бишь сознательно) дабы соответствовать национально-религиозным традициям, но по своим религиозным убеждениям я кантист – НЕТ БОГА, КРОМЕ КАК ВНУТРИ САМОГО СЕБЯ. Если Бог внутри тебя есть, то он существует, если нет… Сколько безбожников регулярно посещают церковь и неистово молятся! Делайте выводы…