Український прапор і Махамудра

dream flag up Український прапор і МахамудраОстаннім часом фейсбуками бродять заклики перевернути наш український прапор – типу, він “неправильний” і тому у нас все так поганючо. Подібні заклики і бездумні перепости помічено не лише з боку шизотериків, а й від цілком врівноважених розумних людей.

Так от, що я вам скажу, пані та панове перевертальники, – перш, ніж щось перевертати з ніг на хобота, тре гарно розібратися що до чого.

Перевернути державний прапор — зовсім не те саме, що змінити гімн, чи перевернути млинця на сковороді. І за наслідками може бути ближче до перевертання хреста, якщо сіє зробити з бухти-барахти, про карму можливу не подумавши. Є ж персонажі, які вважають, що “правильний хрест” – перевернутий і цілком (псевдо)раціонально аргументують свою позицію.

Я до того, що замість перевертати прапора бездумно, давайте краще практикувати буддизм.

Якось у буддиській гомпі в Непалі мені довелося взріти такий прапор.

hy Prayer Flags Karmapa dream flag Український прапор і Махамудра

От, що говорить про нього шанований духовний авторитет, тулку-переродженець, лідер школи Кагьюпа і Вчитель Кармапа 16ий Рангджунг Рігпе Дордже:

На рівні відносної істини, голубий колір – Небеса і небо,
що символізує духовну інтуїцію і прозріння, жовтий – то Земля,
“реальний” :) світ буденного досвіду. Симетрія “хвиль”
показує наше наближення до розуміння їх взаємозв’язку
у процесі практики Дхарми.
Нагадуючи про Остаточну Істину, синій символізує мудрість, або ж пустотний аспект істоти, що Пробудилась, жовтий вказує на аспект співчуття.  Хвилясте поєднання кольорів показує сутнісну нероздільність
цих аспектів…Переплетення кольорів прапора також розглядати як символ Махамудри — Повної Реалізації нашої Істинної Природи.

16иому Кармапі цей прапор “прийшов” уві сні, він назвав його Намкх’єн Г’ялдар — переможний прапор мудрості Будди і оголосив, що “де б цей прапор не майорів, там квітнутиме Дхарма”.

Коротше, замість перевертати прапора бездумно, давайте краще Махамудру штудіювать старанно і Вищу Досконалість втілювати в Україні.

А якщо руки чешуться щось-таки робити з прапором (бо в ньому, згоден, є щось прямокутно-бюрократичне і нуднувате), додаваймо в нього отакі красиві равликохвильки, і буде нам всім в Україні Махамудра.

buddhist flag for Ukraine Український прапор і МахамудраСарва Мангала Бхаванту!

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.