Пошуки Ноєвого Ковчега на Арараті: псевдоархеологія, конспірологія і віра в Чудо

NEO ararat big 1024x658 Пошуки Ноєвого Ковчега на Арараті: псевдоархеологія, конспірологія і віра в Чудо

Супутниковий знімок гори Арарат і тест із серії “чи бачите ви…. Ноїв Ковчег?” Легко бачу 4 форми, під якими можуть ховатися уламки величезного човна. А один колега побачив їх цілих десять. Скільки Ноєвих Ковчегів бачите ви?

Ми всі хочемо чудесного, і віра прагне чуда і підтверджень, особливо коли віра слабка.

В Откровенні Великої Вутки сказано “якщо ти думаєш про чудо, Чудо думає про тебе”… Однак, не буду заглиблюватися в метафізику єдиної істинної релігії, а розповім про такий специфічний вид діяльності як аркеологію (arkeology – Ark = Ковчег), або ж пошуки Ноєвого Ковчега.

Якщо копнути старі міфології, виявиться, що в багатьох з них є давня історія про повінь, яка затоплює землю. Деталі та причини різняться, але загальний мотив однаковий – приходить вода і вбиває всіх, крім кількох богообраних щасливців.

Такі історії є навіть у північноамерикансьтких індіанців – чи це “збіг”, чи спогад про древню катастрофу, чи щось з архетипічних шарів психіки, ми не знаємо…..

У Біблії, Буття 8.4, наприклад в перекладі Огієнка, написано: “…сьомого місяця, на сімнадцятий день місяця ковчег спинився на горах Араратських.” (more…)

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.

Іслам – релігія миру

 Іслам – релігія миру З усіх світових релігій іслам демонструє найшвидші темпи географічного поширення та зростання кількості послідовників – за рахунок високої народжуваності та стрімкої міграції.

Регулярне роздування ЗМІ інцидентів з ісламом у Європі та США створюють негативний імідж цієї релігії та її носіїв. Ультраправі партії радо використовують такі інфоприводи та вічна страшилка джихаду для розігрівання ксенофобії.

Підозри, ненависть, агресія, злоба – плоди незнання, якими вміло користуються зацікавлені міфологізатори від політики. Нижче розвію деякі хибні уявлення і міфи про іслам. (more…)

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.