Ахамот

 

Хто така Ахамот? Що значить “Ахамот”?

1. Ахамот (каббал., гност., ранньохр., – грецьк.: Αχαμωφ, івр.: hahachmoth) – персоніфіковане астральне Світло, донька останнього з еонів – Софії, Премудрості Божої, і причина появи Деміурга-Творця матеріального світу і самого “нашого світу” – Семи Небес фізики і матеріальності і, врешті-решт, людини. Вся волога стихія світу – це сльози Ахамот, яка плаче за втраченим Христом; фізичне світло – сяйво її посмішки при згадуванні про Нього; її туга й скорбота застигли в твердій матеріальності; її страх породив демонів; з її прагнення до втраченого Христа з’явився деміург та духовні істоти; саме вона вклала духовне начало — сім’я майбутніх духовних людей, “гностиків” у світ. Ціль світового процесу і полягає в тому, щоб це сім’я, втілене в гностиках або ж “пневматиках” розкрилося і еволюціонувало.

Зрозумілою і науковою, без всілякого шизотеричного хламу іносказань гностичне вчення про Ахамот виклав Володимир Соловйов, наприклад, у статті про гностика Валентина і Валентиніан.

2. Ахамот (сучасн.) – божественна сутність жіночої природи, яка невтомно шукає просвітлення, надихає живі істоти на творчість, еволюцію, пошук себе, Знання та Світла та допомогу всім іншим.

3. “Ахамот, або Казки про Ташлинського і Боротьбу з Системою” – роман В.Агеєва про релігію в житті сучасної людини, езотерику, Систему та боротьбу з нею. Казки про Ташлинського балансують на грані детектива, психоанализу, псай-прози, а іноді й відвертої шизофренії.

Дія роману, схоже, відбувається у кількох паралельних всесвітах (чи це наша реальність така неправильна?). Божевільне паломництво студентки-майстра єдиноборств у монашу республіку Афон, куда самицям протягом останніх тисячі років заборонено заходити під страхом Кари Небесної… Високі релігійні переживання, боротьба за свободу людства, російські та американські спецслужби, тортури і секс, революції, вбивства, ацтекські вампіри і психоделіки, незатягані метафори, пошуки Просвітлення і, звичайно, історія вічної Любові – усе це дивним чином переплітається у тексті Ахамот…

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.

Comments are closed.