Що таке джйотіш? Частина 2: Зорі та інтуїція

chart main Що таке джйотіш? Частина 2: Зорі та інтуїція

Н.Зоря з Делі продовжує знайомити нас зі світом індійської астрології, джйотішу.

Початок: Що таке джйотіш? Частина 1 Математика, карма і К.Г.Юнг

Зорі та інтуїція

Отож, математика+інтуїція, карма, переселення душ… Що ще? Орієнтування на психіку і Всесвіт.

Одна з відмінностей західної та індійської систем астрології полягає у точці відліку координат: поза Індією астрологи ведуть свої розрахунки, відштовхуючися від точки весняного рівнодення (Сонце-орієнтована астрологія), що знаходиться досить недалеко за космічними мірками, а індуси ж міряють відносно віддалених зірок. Певно, перші астрологи, дивлячись на небо, намедитували ідейку (яку підтримує сучасна наука), що наша Галактика і всесвіт загалом не стоять на місці, а постійно рухаються (от уже мільойони років як розширюються). Брати точкою відліку Сонце є не зовсім розумно, оскільки його позиція теж зміщується. В принципі, інші зорі також не є статичні, та все ж їх швидкість значно повільніша. З 2-х похибок індуси вибрали меншу і зорієнтували всі свої розрахунки на Всесвіт, тобто далекі-далекі зорі… Тим-то пояснюється вміння деяких джйотіш-спеціалістів прослідкувати життєвий шлях не тільки фізичного тіла, але й внутрішньою сутності людини, розвиток її душі загалом, поза вузькими рамками нинішнього життя. Західні астрологи можуть дуже точно спрогнозувати і пояснити практичні земні явища , але джйотіш-знавці  дивляться ширше, глобальніше, розглядаючи матеріальні феномени лише як етап на шляху розвитку душі зокрема і Всесвіту загалом.

Що ж до психіки в джйотіш, то, думаю, сучасний психотерапевт просто зобов’язаний тримати в кабінеті портрет котрогось з відомих індійських астрологів як першопрохідця в психо-галузі, адже в Індії ще тисячоліття тому виявили важливу роль психіки і підсвідомого у нашому житті. У джйотіш дуже важливе місце відводиться Місяцю, за яким визначають зодіакальний знак (а не за Сонцем, як на Заході), передбачають події, і, навіть, вибирають підходящих наречених! І тут треба пояснити, що Місяць індикує не що інше, як психіку людини. Природні здібності і таланти, схильності, слабкості, інтуїція – всим цим “завідує” Місяць. Індуси переконані, що матеріальне життя формується спочатку в голові: як усвідомленими бажаннями-намірами-планами, так і неусвідомленими позивами з глибин мозку. Тому усілякі раптовості і неочікувані події в житті – лише результати діяльності нашої психіки. Через тисячоліття після написання головних астрологічних трактатів дядько Юнг прийшов до такого ж висновку: «Те, що нами не усвідомлене, сприймається як доля чи фатум.»

А взагалі, джйотіш – аж ніяк не фаталістична наука чи забобони, а прямо навпаки. Вона вчить не просто смиренно приймати всі мінливості буття, а брати на себе ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за своє життя: нинішнє і те, що по його інші сторони. Адже ми і тільки ми своїми минулими вчинками створили своє теперішнє існування і продовжуємо його творити. Планети тут АБСОЛЮТНО НІ ДО ЧОГО. Вони – просто спосіб показати нам нашу карму і аж ніяк не більше. Карти Таро, ворожіння по І-цзин, кавова гуща – всі методи передбачати долю побудовані на тому ж принципі, що і астрологія: за допомогою визначеної системи знаків обмаркувати життєву карту людини, створену нею ж самою (або Богом – для тих, хто не сприймає теорії реінкарнації). Кавова гуща не має ніякого впливу на людське  життя і не винна в тому, що хтось втратив роботу чи розлучився. Планети теж не винні. Вони – просто індикатори наших помилок і досягнень, минулих чи майбутніх. І щоб зняти Сатурна з голови, треба не платити бабло жадібному астрологу за волосинку з гриви блакитної кобили, а покопирсатись в своєму характері і психіці, і взяти відповідальність за своє життя у власні ручки.

Астрологія – наука дуже широка і не обмежується передбаченням доль окремих осіб. Як вже було сказано, еволюційний шлях душі, визначення сприятливих періодів для особливих видів діяльності, гороскопи цілих країн – все це і багато іншого можна досліджувати і пояснювати з допомогою цієї «божественної науки», як називають її самі індуси. Джйотіш – то не тільки вивчення Всесвіту, то і є сам Всесвіт, пірнути в який може кожен, хто готовий до сприйняття цієї величі і володіє достатньо широкою душею, крізь яку доведеться пропускати все це безмежжя. Інші ж  будуть плюскатись на мілині, приймаючи дрібні камінчики і прибиту до берега брудну піну за весь Всесвіт.

Чистого вам неба.

Наташа Зоря (в інтернет-просторі – Natasha Zoria), дослідник в галузі астрології та астромінералогії для ahamot.org

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


About Тара Кумар

Тара Кумар (в інтернет-просторі - Natasha Zoria), дослідник в галузі астрології та астромінералогії, випускниця Державного Університету Делі за цим напрямком, живе та практикує в Індії.
Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.