Революційна екологія мислення

 Революційна екологія мислення Отже, брєдогенератори ввімкнено на повну і навіть “розігнано” до рівня перегріву.

Ніхто нічого не знає, а хто знає – мовчить і старанно дезінформує всіх довкола.

“Експертів” розвелося… Вони вносять в загальний хаос ще більше шуму, дези та відвертої маячні. Що робити в цій ситуації?

Зупинитися!

Той хто думає, що він щось знає, гравці, впевнені, що саме вони створюють/повністю контролюють ситуацію, помиляються.

У потоках дези, всіляких експертних оцінок годі розібратися, та й не варто – це спричиняє зайве емоційне і нервове перенапруження.

Краща позиція спостерігача з боку – всеодно реальність буде значно цікавішою, ніж може передбачити 99.9% аналітиків.

Досі ясно небагато – тре стояти і “революцію” всіляко підтримувати, будь-який  громадський, правовий і т.п. активізм – ще один маленький гвіздочок у труну Януковича.

Велетенську кількість факторів, векторів, їх взаємодій і рівнодій, які впливають на ситуацію і створюють карму та історичну долю українського народу, наразі порахувати чи врахувати звичайній людині неможливо, але дуже легко заплутатися чи й навіть прийти до нервового розладу роблячи це.

Для забезпечення внутрішнього спокою і настрою на перемогу, не лише для власного спокою, а й задля “блага революції” і блага загального наразі дуже важливо тримати свідомість чистою і не пускати туди забагато “шуму”– це вбереже від обману, впадання в революційний обломізм, депресію, зневіру чи й справжні біди психіки, які потребуватимуть втручання психотерапевтів.

При цьому, вірити на всі сто не можна навіть перевіреним “своїм” – згадайте, якої конспірації дотримувалися більшовики, щоб прийти до влади – тому критичне мислення – наше всьо.

З суто психологічної точки зору, якщо подивитися довкола, виявиться — купа людей вже знаходиться в інформаційному перевантаженні, яке обовʼязково призводить до стресу.

Природа нас до цього не готувала.

Щоб не перегорати і остаточно не дезорієнтуватися аж до нервових розладів варто вивчати базові навчики екології мислення і вдаватися до простих психотехнік типу щоденної віпасани або аскез: наприклад, можна давати собі мікрообіцянки – типу не читати щоденних висерів невідомих “аналітиків”, перед кліканням на чергову статтю чесно питати себе – “а вона мені дійсно потрібна?”, зазирати в ФБ не частіше трьох разів на день (дуже актуально для всіх тих, хто тисне F5 щохвилини боячись прогавити щось, що може десь статися прямо зараз).

А негайно по закінченню #революції, довгий відпочинок-реабілітація: день без ФБ, тиждень без ФБ. І супераскеза для справжніх йогів-містиків – 40 днів без ФБ (я, звісно ж, впевнений, що всі, хто читає ці рядки, вже давно позбулися телевізорів :).

В майбутньому, до речі, однією з аскез, які приймають в піст буде утримання від вмикання ФБ.

У сьогоднішній війні з Мордором поки що точно у виграші лише М.Цукерберг, а багатьом рядовим користувачам ФБ довелося зіткнутися з непередбачуваним і тяжким випробуванням — розібратися, хто ж господар у голові – я чи стрічка ФБ.

 

Інформаційна війна і Світлі Сили

Від інформаційної війни страждають, насправді, всі – і простий споживач “новин” і “аналітики” і ті, хто її ведуть. Включно з Силами Світла, коли ті вдаються до неетичних прийомів. Викривлення інфи рідко коли приводить до Правди. Зазвичай, воно приносить тільки ще більше викривлення інфи.

У теперішній інформаційній війні застосовується все – і неприємно, що до дези й обману вдається і сторона, яка позиціонує себе як світла.

Коли кажуть, що у війні дозволені будь-які методи аби перемогти – дозволені вони настільки, наскільки ми дозволяємо собі до них вдаватися суто з принципу чи з глибшого усвідомлення, що від повернення кармічного бумеранга не втечеш.

Ми ж, майже всі, зійшлися на домінанті ненасилля, як основного принципа супротиву режиму. Чому не можна при цьому дотримувати й домінанти чесності – з собою, з усіма, хто вийшов на протест, — не вестися на спокусу “підманіпульнути” своїми?

Читати відверто параноїдальні лякалки типу чергового (символічно, що цей “вкид” розповсюджується від імені свободівця Ю.Сиротюка) “під Києвом перебувають два військово-транспортних російських літаки ІЛ-76 з спецпризначеннями” на третьому тижні ЄвроМайдану — вже навіть не смішно.

Або поширений текст про солдатів ВВ, які масово пісяють в штани на морозі. Звичайно, перша реакція — співчуття до солдатів, гнів до злочЫнної влади, але потім вмикається раціо і критичне мислення: 

серед тисячі солдатів, які стоять у лаві на морозі протягом кількох годин один, два чи три можуть, і за теорією ймовірності, таки впісяються, особливо, якщо під час відпочинку занадто зігріватимуться алкоголем та всілякими сечогінними напоями. Так, “влада” – маразматична, але керувати мінтами вона вміє. І я ніколи не повірю, що командування МВС, при всьому своєму маразмі докотилося до того, що людям не дають час від часу ходити в туалет і купа дорослих чоловіків стоїть на холоді і мочиться в штани.

Те саме з багаторазовими повідомленнями про загони силовиків, які поверталися проти своїх – це підтримувало бойовий дух Майдану, але майже всі вони так і не підтвердилися.

“Наші” так само вдаються до дези. А я, як, сподіваюся, і більшість з тих, хто підтримує ЄвроМайдан, за гірку правду, а не за солодку брехню.

Коли світлі сили вдаються до брехні і маніпуляцій, вони стають менш світлими, і менш симпатичними. Якщо вдаватися до тактики Мордора, одного разу можна в дзеркалі побачити орка.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , . Bookmark the permalink.