Психологія революційного обломізму

1452564 764265720256356 1321709077 n Психологія революційного обломізму

Щоб Він прийшов, будь уважним і  НЕ ВЕДИСЬ!

Для знаходження правди у хаотичних інфопотоках революцій важливо дотримуватися простих правил критичного мислення і політекономіки – відсікання зайвих сутностей і дослідження кожного феномена з точки зору “кому це вигідно?”

Тепер уявімо Януковича, як злого і шкідливого демона, яким він (навіть якщо Віктор Федорович, насправді, не існує) для нас і є. У демонів завжди прекрасно розвинений один скіл – тиранування.

Отже, яка мрія нашого демона? Просто перемогти ЄвроМайдан?

Ні – не просто. Просто перемогти – йому не вигідно.

Як вмілий демон, ВФЯ думає далекоглядніше – перемогти і обламати. У китайців, кажуть, є народна мудрість – “хочеш наламати процес, спершу укріпи і розвинь його”. Так що від китайських комуністів Демон повернеться навченим.

Чим сильніше хочеш щось наламати, тим краще треба його розвивати і підкріплювати: коли на головну площу виходить сто тисяч і їх “ставлять на місце”, це – не так ефектно і ефективно для подальшого владарювання, як зробити те ж саме з мільйоном-двома.

Тому Янукович, як і ми всі, як і “опозиція”, хоче, щоб на Майдан вийшло якомога більше народу. Чому? Щоб спровокувати насилля, отримати привід для гіганасилля у відповідь, щоб задавити так, щоб памʼятало ще пару поколінь, щоб сильніший був облом і “урок”, який він нам мріє прєподать.

Памʼятаєте настрої після помаранчевої – відчуття суцільного кидняка і зневіри, коли дуже багато людей не хотіли йти ні на які акції протесту під тим приводом, що нас кинули і тут знов політики кинуть, нічого не вийде, все вже провтикано і т. п..?

Демон тоді радів. Він не просто переміг, а й отруїв ментальний простір своїм смородом.

Чим сильнішим буде протест, тим задоволеніше Янукович потиратиме пазурясті лапи після того, як з нами “впорається”. Бо тоді він вже зможе розпустити пірʼястого хвоста на повну — як демони-куми на Півночі – ніщо тоді вже не завадить насадженню контролю: найактивніші втечуть у Європу чи Азію і залишиться мовчазна деморалізована маса вже абсолютно нездатна ні до якого протесту. Це остаточна ціль будь-якого демона.  

Тому інтерес Януковича — зібрати якнайбільший протест і потім янайвіртуозніше і з якомога меншою розтратою ресурсів його наламати.

Що ми можемо?

Крім всього, що ми вже робимо, не піддаватися на паніку, обломізм, апатію і дрібні (часто безпідставні і уявні) обрáзи, які довкілля і низька психологічна та мисленнєва культура на кожному кроці підсовує затьмареному розуму українця.

Наші “опозиційні політики” зі зрозумілих причин теж дуже зацікавлені в ескалації і радикалізацї протесту. В агресії і крові. Їм не вигідний суто мирний протест.

Те, що вони “як мішком намахані” наразі не бачать лише найбільш замучені алкоголізмом тяжкою екзистенцією викопні залишки епохи Руху і селяни з Тернопільщини, яким задурили голову “національним питанням”.

Чудо народної самоорганізації, яке зараз відбувається, “опозиціонерам” не вигідне — скоро нарід побачить, що існуюча “опозиція” йому зовсім не потрібна — люди на ЄвроМайдані самі справляються з усім значно краще і ефективніше.

Екскалація протесту вигідна і нам – мешканцям України. Але нам вона потрібна мирна.

Продовжувати протест треба, попри те, що троє поросят порють фігню, а з революційної сцени грає попса і попри всі наші реальні і уявні ідеологічні відмінності. Можна думати, що “троє пацюків – підараси … не піду на акцію, бо там партійні прапори, не хочу щоб мене юзали для чужого піару …” або: “там противсіхи, я ї..в з ними тусувати, вони вороги…” і нічого не робити і з тупо піднятою пикою звалити з Майдану і написати про це в фейсбуку.

Але, як казав Класик, це тупіковий хід.

Мені теж не подобається Тягнибок, який, прекрасно знаючи про присутність польського посла і безлічі росіян, старанно верещить “смерть ворогам” і українську кальку з “Deutschland über alles”. Мені це не вигідно. Але через це йти з майдану – програш.

Сьогодні дуже важливо не вестися на відразу від тягнибоків, не піддаватися обломізму, фрустрації, депреснякам, “накривалам” і соплям на тему “опозиція нас злила”, “нічого не буде”, панікам, страхам, чуткам, кіну-в-голові, все-пропальству, танковим колонам і вітязям-в-фейсбуці і т.п.

Довкола інформаціна війна.

Кожна новина, незалежно від того, хто її повторює, може бути фейком.

Боротьба йде не лише за вміст голови, а й за емоції (а, відповідно, й за хімічний баланс наших тіл і психічне здоровʼя. Приклад – перелякана, здепресована людина більше піддається болячкам, її легше змусити зупинити супротив).

Дезорієнтація і депресія – ознаки, що людина потрапила в хмару ригівського смороду.

Памʼятаймо: головна зброя демонів — провокація і дезінформація, які сіють страх і зневіру.

Одним з гасел цієї революції має бути “НЕ ВЕДИСЬ!”

Кожен має для себе самого чітко сформулювати цілі протесту. Те, що цілі простих громадян не завжди співпадають з цілями опозиції і влади – проблеми останніх.

Тому, ще раз: чітко розуміймо і памʼятаймо свої цілі.

Більше позитиву і конструктиву. Негатив, малодушшя, апатію тощо лікуємо хто чим може: хто — розрядом критичного мислення, хто — світлом молитви.

Тримаємо гігієну простору між вухами і бережімо ментальний простір в чистоті.

Ще нічого не відомо.

Хто буде впертішиий, терплячіший, той і переможе.

А в мешканців України ці якості натреновані поколіннями.

Слава реінкарнації! Смерті нема!

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , . Bookmark the permalink.