Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

49B7E797 1 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з ПалєнкаЦе дивне місце, до якого лише зрідка добираються всюдисущі туристи – Палєнка – знаходиться на півдні Мексики.

 

Місто майя площею 22 кв. км., загублене в джунглях з величезною кількістю культових споруд (насправді, їхнє культове призначення – лише здогад археологів, яким треба було хоч якось назвати це шокуюче поселення). Чому народ, який вдягнув тутешні горби в це чудо містобудування, залишив ці місця – ніхто не знає. Сталося це близько 900 н.е.

DSC 1088%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка  Древнє місто розташоване на горбах з величезними деревами, в які ідеально вписані тераси, викладені тесаною цеглою, потоки та водоспади. У давніх майя була хитра система дренажу і неабиякі будівельні здібності. Металу та колеса ця культура не знала, водночас складні споруди з неабияким смаком вписані в складний рельєф і досі стоять, витримуючи потужний натиск Природи.

DSC 1833 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка Туристів дуже мало – багатозіркова індустрія сюди ще не дісталася, і про місце знають лише мексиканці та всілякі “альтернативні” істоти, які не проти жити в “кабаньї” або наметі, і не бояться літаючих, стрибаючих та дуже кусючих і галасливих мешканців джунглів. Тут можна зустріти характерних веселих людей з дредами, багатших мексиканців і – дуже зрідка – “нормальних білих туристів”.

DSC 1250deadcar Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка  Зупинился ми з дружиною на хуторі. Інакше й не назвеш цей маленький притулок, де людина і всі її творіння губляться в силі й величі рослинності.  Біошок. Звуки від постійного падіння крапель (вологість повітря близько 100%), дивні, ні на що не схожі звуки, що видають мешканці джунглів, особливо вночі.

DSC 1710waterstrike1cr Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка  Кабанья на двох коштує 13 доларів ніч. Збита з дошок споруда ледве витримує наступ рослинності – обтягнена звідусіль москітними сітками, вона все одно повна екзотичних комах, які видають гами різних звуків. Життя вирує навколо лампочки, яку всі вони відчайдушно таранять. Мабуть, це душі, що не заслужили втілення в затомісах майянської культури і відпрацьовують тут карму, літаючи по місцях колишніх святинь.

DSC 1494superspider Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка По дорозі до Zona Archeologica на подорожніх чекає цікавий сюрприз. Біля установи, яка в путівнику описана як клуб альтернативного мистецтва, до нас підійшов молодик у футболці з Бобом Марлі і виголосив текст, в якому вдалося розібрати лише Amigo та Champiniones – гриби, по-їхньому. Подальша комунікація виявила, що буквально в півкілометрі від застави з важкоозброєною поліцією шукачам містики нащадки майя продають псилоцибінові гриби San Ysidro (Святий Ісидор) – підвид відомого psilocybe cubensis…. Ціна дози para uno persono, як на мигах пояснив “барига” – 5 доларів.

 

Зустріч з наркобізнесом повторилася і наступного дня в тому ж місці – тільки пропонував “магічні грибочки” вже огрядний чоловік років за сорок. Торгівля всім нелегальним, на що є попит в Мексиці, процвітає попри будь-які офіційні заборони.

 

Піраміди там дійсно існують. Вони ще не реконструйовані заливанням бетону, як в масовіших туристичних центрах Мексики, а майже як були – від буйної зелені розчищено лише незначну частину міста.

DSC 1135 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1217 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1221%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка  Під пірамідами на траві лежать вбрані у барвистий одяг люди. Тут можна валятися хоч цілий день. Дехто, схоже, спокушається на агентів Святого Ісидора, але охорона того не помічає, доки не наноситься шкоди культурній спадщині мексиканського народу. Палєнка має свою особливу „енергетику”, чудодійними властивостями якої намагаються спекулювати нечисленні англомовні гіди.

 

У горах недалеко від Палєнки є два мальовничі водоспади. Aqua Azul та Mizol-Ha. Такої чистої зеленої води нема ніде на планеті – в яскравий сонячний день, дивлячись на потік, здається, що Господь переплутав кольорові шари в своєму фотошопі і витворив в далеких мексиканських горах кольорову аномалію.

DSC 1718waterfall1 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1830 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка  Відкрили Палєнку в 1746 католицькі священики, яким про лісові палаци повідомили місцеві мисливці. У таємничих спорудах вбачали останній форпост Атлантиди. Божевільний граф де Вальдек прожив два роки на вершині однієї з пірамід (1831-33), після чого опублікував книгу про містику Палєнки. Археологи, що мають змогу тут пожити, кажуть, що нерозкопане місто дуже швидко робить одержимим собою.

 

На одній зі стель – рельєф людини, в якій дехто вбачає йога в позі лотоса, що склав руки в буддиські мудри. Я особисто лотоса не розгледів. Пальці рук дійсно наче складені в мудри, хоча це може бути й інший жест.

DSC 1128%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1119%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка Там же взнав цікаву теорію, згідно з якою до Колумба, а скоріш за все – і до вікінгів, Америку відкрили китайці. По поверненні “в цивілізацію” в кількох американських наукових джерелах знайшов цю теорію, про яку в нас чомусь майже ніхто не знає. Виявляється, десь IV ст. до Різдва Китай володів потужним флотом, який плавав по всьому світу – і, начебто, доплив до Америки. Про це свідчать знахідки китайських напівдорогоцінних камінців в культурних шарах як на території сучасної Мексики, так і США.

 

Що тут було 11 століть тому, можна тільки уявляти – потужний культурний осередок, центр царства майя? Ніхто не знає – вкриті джунглями руїни ховають безліч красивих і загадкових витворів, до яких ще не добралися лопати археологів.

Славко Агеєв

DSC 1117%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1129%21 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1433 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1514junglewall Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1514shody vlisi Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1520 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1558%21flo Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

DSC 1721waterfal2 Подорожі Мексикою: Про що мовчать піраміди майя. Фоторепортаж з Палєнка

Опубліковано: http://infoporn.org.ua/materials/articles/Pro_shcho_movchat_piramidi_mayya_Fotoreportazh_z_Palenka/43885

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , . Bookmark the permalink.