Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

35574859 1 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)В компутерну програму задали пошук за великою кількістю географічних  параметрів, які відповідають людському уявленню про рай для відпочинку – тепле море, пісок, дайвінг, тропічна флора й фауна, можливість будуватися з розмахом… Проглянувши все, що було на картах, Комп’ютер видав нікому невідоме місце – невеличке рибальське село на самому півдні Мексики, на мальовничому узбережжі зажди теплого Карибського моря. Півострів Юкатан, залишки культури майя, корали, дешеве срібло, гарна реклама, будівництво… Успіх проекту перевершив найнахабніші мрії інвесторів – дуже скоро спорудження мега-готелів перестало встигати за попитом на кімнати. 

 

Довжелезна коса, Зона Отельєра, яка півколом охоплює затоку, повністю забудована Хілтонами, Хаятами, Роял клубами, дискотеками, барами, шопінг-центрами та всім, що потрібно для відпочинку „на всю котушку”.

 

На пляжах крупнозернистий білий пісок, тому карибське море має той надзвичайний відтінок бірюзового, що я раніше приписував фотошопу – але переконався, що насправді колір ще насиченіший…

 

DSC 0069carribean Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

 

У Мексиці є закон, згідно з яким пляжі – народна власність, і ніяка організація не може забороняти доступ на них. На практиці деякі дуже круті готелі намагаються обмежувати елітні пляжі від небажаних візитерів, але не дуже наполегливо. За бажання можна пролізти в будь-яку найзаповіднішу ділянку берегової лінії – білий колір шкіри автоматично дає статус американо- або євро-туриста з баблом, а тому людину, принаймні, якщо не першого, то другого сорту – потенційне джерело грошей.

 

Руїни древніх майя знаходяться поруч з дорогими комплексами, однак розваг навколо стільки, що туристів до руїн доходить порівняно мало.

 

DSC 9917cancun zona archeol Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

DSC 9991iguana Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)  Розвалинами древньої цивілізації, немов наші коти, ліниво вештаються відгодовані ігуани. В путівнику Lonely Planet вказується, що ці істоти досить дружні і радо їдять хліб. А також комах, які періодично залітають до них з навколишніх джунглів. Навколо міста – вологий ліс, але для туриста в місті стільки принад, що тропічні хащі мало кого зацікавлять.

 

Серед американських туристів (основної цільвої аудиторії) Канкун має репутацію „безпечного курорту” (основна частина території Мексики такою не вважається).

 

Більшість туристів, що платять по 300-400 доларів за добу в Зоні Отельєра, ніколи не залишають своїх готелів – там є все, чого забажають душа чи тіло, включно з власними операторами екскурсій в найдивніші місця навколишнього світу. А для бідного українця, якому тих вершків турбізнесу і не хочеться, та й не по кишені вони – є саме місто Канкун, де англійської майже ніхто не знає, зате населення дуже дружнє і завжди готове прийти на допомогу.

DSC 0170carribean coral Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)
Навколо міста багато коралових рифів, сюди приїздять пірнати з усього світу, однак значна частина акваторії має статус заповідної, де підводне полювання заборонене. Особливо вимогливим дайверам пропонують підземні озера Юкатану, ценоти – коштує таке задоволення кількасот доларів, плюс ще стільки ж за сертифікацію на підземний дайвінг, без якої з аквалангами в печери не пускають.

 

Фанатам біорізноманітності пропонують тури в величезні тропічні природні заповідники в джунглях на будь-який смак – від сафарі на джипах з шашликами, до трьохмісячних піших екотурів, в яких цілком можна натрапити на ще невідомі загублені в джунглях міста майя.

 

Для американців, які хочуть особливого культурного екстріму, місцеві оператори пропонують тури на заборонену Кубу (якщо про здійснення такої подорожі дізнається штатівський Department of Homeland Security, на неслухняного громадянина накладається штраф в $50000).

chichenizaDSC 0895 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

chichenizaDSC 0957 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)  Недалеко від Канкуна знаходиться добре відома Чічен-Іца. Заїхали туди перевірити, чи дійсно існує там та піраміда El Castillo. Існує. А прямо під нею сидять мексиканці, на місці виготовляють і продають сувеніри – фігурки пірамідок і черепів. Місцеві майя колись втрапили під вплив ацтеків, які завезли моду на масові криваві жертвопринесення, культ смерті та воїнів-ягуарів.

 

Двічі на рік, в дні весняного та осіннього рівнодень, тут збираються тисячі „езотериків”, містиків, екстрасенсів – сонце, підіймаючись над північною стороною El Castillo створює химерну тінь у формі Пернатого Змія – Кецалькоатля. Кажуть, що при його появі дехто переживає трансперсональний досвід.

 

chichenizaDSC 0938 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

chichenizaDSC 0968cross zeros Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)
До речі, саме в Чічен-Іці на 12-ий день подорожі Мексикою ми вперше почули російську мову – руссо-туристо добралися-таки й сюди.

 

DSC 0865chichen itza Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

 

Тиняючись Мексикою, не міг утриматися від проведення паралелей з Україною. Часто не на користь останньої.

 

Так, в Канкуні, попри розкрученість цього курорту і неймовірні ціни в еліт-готелях, до яких звичайній білій людині (не те, що мексиканцюJ, багато КПП з білою шкірою тут дійсно легше проходити – така дискримінація) не вдасться й зайти, можна відпочити і бідному українцеві (якщо хтось оплатить дорогущу дорогу до Мексики, звісно). Зручна і чиста кімната на двох в хостелі коштує $20, в супермаркеті ціни майже київські, таксі значно дешевше, ніж в Криму, автобуси трохи дорожчі, але не набагато. Є дешеві автобуси „другого класу”, якими можна, дещо жертвуючи почуттям безпеки та комфортом, проїхати всю Мексику. Сервіс порівняно з кримським однозначно набагато кращий, незважаючи на природню „розслабленість” і пофігістичність мексиканців, а самі мексиканці набагато відкритіші, ввічливіші й ще не навчилися здирати гроші з будь-якого приводу, як-то заведено на ПУК.

Ну і звичайно – скрізь чистіше, а море – тепліше та цікавіше. Славко Агеєв

DSC 0044mayacolumns cancun Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

DSC 0119 koryto maya Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

chichenizaDSC 0940 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

chichenizaDSC 1030 Подорожі Мексикою: Канкун vs. ПУК (Південне узбережжя Криму)

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , . Bookmark the permalink.