ФЕНОМЕН ЧІКЕНІЗМУ І НАСТУП ЧІКЕН-ЦІННОСТЕЙ НА ІНДІЮ

Broiler ptichiyrai.ru  205x300 ФЕНОМЕН ЧІКЕНІЗМУ І НАСТУП ЧІКЕН ЦІННОСТЕЙ НА ІНДІЮПродовжуємо досліджувати феномен чікенізму в Індії і наступ чікен-цінностей на цю країну. Вже згадували, що одна з цілей нашої поїздки — антропологічне досліження феномену чікенізму. Починати, звісно ж, доводиться з власного випадку.

До речі про слово “чікен”, — вже писав , що точно не знаю його етимології, але з’явилося ще пару ідей – можливо, воно, до всього іншого, пов’язане з деякими білими “курочками”, які радо вішаються на індусів (так, дійсно, є певний і навдивовижу поширений тип білих жінок, які радо загулюють з індусами чи й, навіть, навмисне їдуть в Індію з такою метою).

Інша ідея пов’язана з процесом обскубування – індуси настільки майстерно обскубують з усіх боків об’єкт, що найближча паралель — це общіпування ошпареного окропом трупика бойлера.

Для кращого ілюстрування того, як індуси користуються чікен-станом свідомості, ось

ТИПОВА ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК ОБСКУБУЮТЬ ЧІКЕНІВ:

мої друзі, притім досвідчені мандрівники, минулого року додумалися на свою голову – (ой вай, ну хто ж так робить!) тільки приїхавши в Індію, відразу на ПахарГанжі захоботитися купити місцевого безлімітного водафон-інтернету. Мало того, що купити, так іще й внести відразу на рахунок значну суму, так, щоб в інтернеті собі в Індії вже не відмовляти. На ПахарГанджі їм сказали тільки, що все ок, але активація займає пару днів. Добре. Й істотки поїхали за дві з половиною тисячі кілометрів в Карнатаку. Чудо-інтернет так ніколи і не активувався….

Мені здається, головне, що відрізняє чікена від справжнього мандрівника це не кількість грошей, які він платить за послуги, і навіть не те, наскільки глибоко він хоче зрозуміти і “в’їжджає” в культуру,

ГОЛОВНА ЗОВНІШНЯ ОЗНАКА ЧІКЕНСЬКОГО СТАНУ ПСИХІКИ – СТАВЛЕННЯ ДО ІНОЗЕМНИХ МОВ

Так, найповніший і найтотальніший чікенізм – їхати в Індію не знаючи англійської. Здавалося б, це найдурніше, що можна зробити, — без англійської краще їхати в Туреччину і Єгипет, але, що дивує – натовпи русотурісто їдуть саме так. Форуми забиті проханнями – типу порадьте російськомовного таксиста в такому-то індійському місті. І всі ці люди планують, або сподіваються під час воєї подорожі “впасти на хвіст” своїм англомовним співвітчизникам, що, як показала практика, може перетворити життя останніх в пекло. Саме тому багато англомовних українців і росіян всіляко уникають і морозяться співвітчизників – крім “культурної специфіки”, яка вирізняє північних і північносхідних слов’ян, від якої, власне й тікаєш в Індію, спілкування зі співвітчизникаи здатне легко перетворити тебе в рупор-ретранслятор чужого незадоволеного кіна-в-голові, обвішати хоботами і оточити носами, які треба постійно витирати. Феномен цей поки що незрозумілий – але явище стало масовим — їдуть навіть самотні мами з дрібними дітьми, які зовсім не speak English.

 

З досвіду скажу лише, що видовисько співвітчизників, які бігають хвостом (іноді досить довгим) за єдиною англомовною істотою в тусовці, клянчачи – переклади, домовся, поясни, що ці хінду від мене хочуть – досить жалюгідне. У людей є час і гроші злітати в Індію, але підучити місяць англійську з репетитором чи на курсах, щоб хоча б порозумітися з таксистом – немає. Звідси феномен русо-анклавів в Гоа, де часто самі русо деруть три шкіри зі своїх. Знаю історію про маську, яка приїхала в Гоа, знайшла співвітчизників, які поселили її за 100 доларів на ніч навіть не в бамбухаті, а у великому наметі. Воістину, друзі, якщо ми хочемо подорожувати, маємо вчити мови…

Що ж стосується саме Індії, то, на жаль, навіть хороше знання англійської, хоч і значно полегшить життя і мандри тут, але й близько не дасть повноти розуміння цієї чудної країни. Щоб врубитися в те, що ж тут дійсно відбувається, тре знати іще й хінді, а ще краще – хінді й санскрит, а в деяких районах – іще кілька досить відмінних від хінді мов…

НАСТУП ЧІКЕН-ЦІННОСТЕЙ НА ІНДІЮ

Індуси перед глобалізацією і наступом chiken-values беззахисні і наївні як діти – наскільки розумію, це спільна риса всіх культур, які до нашого часу умудрилися дійти більш-менш не спотворені глобалізацією. Але сьогодні Система сильна як ніколи – її зброя, телебачення і реклама, супер ефективна: те, що рекламується, — добре, і, звичайно ж, надефективно працює наслідування – білі в телевізорі матюкаються, кричать, сваряться, курять-бухають – і індус думає, що це круто і всіляко намагається наслідувати.

Завжди неприємно за білих, які тут палять – відчуваєш (накручуєш собі?) якийсь “колективний гріх” чи групову відповідальність – от вони, дзьобами і кольором пір’я так подібні до мене, своєю тупою поведінкою вчать хінду і ті теж починають палити і бухати… І ніхто не скаже їм, що потрібна екологія свідомості, що не треба за останні гроші купувати і дивитися телевізор, пити пиво і кока-калу. А поки хінду самі до цього додумаються, буде вже пізно…

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.