Ми можемо ніколи не помирати

4F3C3C21 1 Ми можемо ніколи не помирати

“Смерть – це хвороба, що піддається лікуванню”, “навіщо помирати? – ти можеш стати безсмертним” – під такими гаслами провів демонстрацію перед бюро ритуальних послуг Комітет по знищенню смерті в Берклі ще в 1964 році. Значна частина учасників події вже померла.

Ці люди називали себе іморталістами.

Тоді, в шестидесятих, вони виглядали диваками навіть для Берклі.

Пройшло багато років, вчення іморталізму привертає увагу все більшої кількості вчених з різних галузей і розвинулося в багато напрямів.  Прихильники філософії іморталізму вважають, що науці невідомі ніякі принципи природи, згідно яких неможлива необмежена тривалість життя або безсмертя. Вони вважають, що сучасна наука рухається в бік радикального збільшення життя людства. Або тієї частини, що зможе це собі дозволити.

Наведу досягнення одного з останніх досліджень в галузі продовження життя проведеного командою академіка Володимира Скулачова (Росія).

Клітини людського організму генетично запрограмовані на старіння та смерть. Навіщо природа їх туди “посадила” невідомо, але дослідників це й не дуже цікавить порівняно з питанням як вимкнути/зупинити їхню дію. Якби це вдалося зробити і довести технологію до масового вжитку (за умови, що її зразу ж після появи не узурпує наприклад якась корпорація чи уряд), ми всі могли прожити по 800 років і стати Мафусаїлами. Вчені знайшли цей ген в багатьох істотах, і пробували його зупиняти.

Скулачову, (якому вдалось зацікавити ідеєю Олега Дерипаску) вдалось створити унікальну речовину. Ррезультат застосування: за 3 месяці з 13 осліплих від старості собак вилікували 9, з 4 сліпих кішок – 3, прозріли всі 6 сліпих кроликов, які брали участь в експерименті. Це перший результат успішного тестування теорії на ссавцях. На черзі – досліди на інших ссавцях.

Сам Скулачов вважає, що “старість — це хвороба, її треба лікувати, як інфаркт і рак”.

Рух за досягнення безсмертя об’єднує багато наук і напрямів від геронтології, до нанотехнологій, які покладають надії на створення мільйонів роботів розміром з мікроб. Вони залізуть в наші тіла і зроблять нас здоровими, повідрощують нам свіжі органи, прискорять роботу мозку…

Одне  з останніх відгалужень руху називається “трансгуманізм”. Його ідеї базуються на зрощенні людей з технологіями покращення життя – генетичним та технологічним “апгрейдом” людини. В перспективі зрощення людини з комп’ютерними мережами – кіборгізація.

Апологети працюють над винайденням способу повного оцифровування особистості, для того щоб вона змогла сама жити в комп’ютерних мережах без людського носія, або “прирощення” людини до мережі, й клонувального відновлення її померлих частин.

Для простих людей, які не мають змоги почати заливати увесь вміст своєї психіки в інтернет і не мають доступу до чудес сучасної генетики є простіший спосіб хоча б на пару років призупинити старіння – голодування. Гуру цього методу Поль Брегг вважає голодування природнім інстинктом, який атрофувався через ненормальний ритм життя в містах. Брегг вважає, що голодуванням можна повернути назад т.зв. “природне” старіння організму.

В нашу епоху розквіту технологій з одного боку, та зневіри в здатності озброєних наукою людей позитивно трансформувати себе і світ, вчені-фріки, що обіцяють  перемогу над смертю виглядають поверненням в старий добрий позитивізм або просто маніячними академіками. Принаймні для членів суспільств, які свідомо і несвідомо обмежують себе всілякими рамками й не вірять в чудеса.

Якщо вчені найближчим часом винайдуть пілюлі безсмертя, цікаво пофантазувати над наслідками такого відкриття для суспільства з його сьогоденними проблемами. Наприклад, як би на появу “безсмертних” почали реагувати християнські церкви…. Знайшлися б явно апологети смерті від філософії: “всі помирали завжди, і мають помирати. так створено. Це проти Плану Божого.” Їм би протистояли мільйони охочих якнайшвидше отримати чудо-пігулки…

До речі, іморталісти є і в Україні. Тільки їх тут поки що мало, мабуть не лише з причини відсутності фінансів, а й відставання вітчизняної науки.

До речі, за радянських часів на іморталізм виділялися значні кошти, програмою керував професор Богомолець. Коли він помер у віці 70 років так і не видавши результату,  Сталін, який особисто дуже переймався ходом дослідження, прокоментував: “Мерзавец, обманул!

З.І. Хочу нагадати і про альтернативи науковому іморталізму. В даосизмі є традиція вшановування “безсмертних” (це щось середнє між героями міфів та майстрами “внутрішньої алхімії”,  які досягли досконалості). А в світі буддизму вже кілька років не вщухає дискусія про феномен лами Ітігєлова – голови російських буддистів початку ХХ ст,  який, на думку науковців, як і кіт Шрьодінгера, і живий і мертвий одночасно і ні живий ні мертвий одночасно.

Опубліковано: http://infoporn.org.ua/materials/articles/Mi_mozhemo_nikoli_ne_pomirati/42683

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.