КАРМА-СУТРА III: КАРМА, БОГ, ДОЛЯ І ЗАКОНИ ВСЕСВІТУ

chakra www.clear vision.org  КАРМА СУТРА III: КАРМА, БОГ, ДОЛЯ І ЗАКОНИ ВСЕСВІТУ

Розглянемо тепер поширену концепцію, згідно якої “карма” є “долею”. Насправді, зв’язок долі з кармою — це питання, швидше, не до релігієзнавців, а до психологів. Хтось з них якось сформулював таке: “посієш думку – пожнеш вчинок, посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — отримаєш характер, посієш характер — сформуєш долю” – вийшла хороша ілюстрація застосування закону карми до життя людини.

Будь-які, навіть найдрібніші і найпростіші, автоматичні та неусвідомлювані дії істоти (на рівнях “кожної з чакр”, а, простіше, на рівні тіла, емоцій і розуму) впливають на її долю, але не визначають її, бо на те, що відбувається з істотою, впливають іще й результати дій незліченної кількості інших істот та не-істот.

карма6 судьба numpif.blogspot.com  306x240 КАРМА СУТРА III: КАРМА, БОГ, ДОЛЯ І ЗАКОНИ ВСЕСВІТУ

У психології, яка не витримує спокуси піддатися шизотериці це каля-баля виглядає приблизно отак. Не пояснює нічого, але  виглядає розумно та по-науковому.

Осягнути обмеженим розумом всі ці дії та їхні наслідки людина не може, тому ми й часто “пояснюємо” хороші чи погані розклади “випадковістю”, фатумом та іншим каля-баля.

Карма – це лише дії, чи діяльність, ширше — космічний закон, принцип пов’язаності причини і результату, діяльності і її наслідків.

Карма не є долею, людина діє сама-по-собі, але її іще й несе потік дій інших істот та власні неусвідомлювані і неконтрольовані дії.

Насправді, те чи закон карми існує “незалежно від Бога” (Бог, як на мене, – все-таки набагато вище рівня Архітектора світу та його функцій і програм), чи Бог кармічними карами та нагородами займається особисто, як в християнстві, не має ні найменшого значення – це більше стосується не “духовної фізики”, не “тонких матерій і законів”, а визначення Бога. Звідси й всі суперечки щодо даної теми. Коли кажуть “християнство карми не визнає” – помиляються: воно не визнає концепції реінкарнації (так-так, що б там не казали різні знавці езотеричних доктрин, які не читають першоджерел), і взаємопов’язаність всього сущого змогло побачити не настільки широко як, наприклад, буддизм, але свої варіанти вчення про карму в ньому теж досить детально розроблені – згадаймо Данте.

Пласке мислення накладає на світ кіно: якщо ми “сіємо добро”, то й пожинати маємо добро, коли ж очікуване добро не приходить, істота починає жалітися – Господи, чому все робиш не так, як я собі про Тебе накрутив. (З точки зору більшості течій індуїзму, як до речі, й Церкви Останнього Завіту Віссаріона та гностицизму, це молитва Брахмі, Творцеві нижчого світу, яка не має ні найменшого смислу, ібо апріорі не може бути ефективною. Цим інстанціям у згаданих релігіях молитися не потрібно).

Правда ж, як ми вже побачили, дещо складніша. Дозволю повторитися: не лише наші дії визначають наслідки-для-нас, а всі сукупності дій Всесвіту довкола нас; ще й до всього діє фактор необ’єктивності сприйняття, хтось думає, що чинить добро, і очікує “кармічних бонусів”, хтось сприймає це саме як чисте зло. Тому, коли українець нарікає, чому тут так погано живеться – я ж роблю тільки хороше, він жаліється на колективну українську і, ширше, колективну людську карму, ще й грішить абсолютизацією оцінки власної діяльності, про всі наслідки якої він знати аж ніяк не здатен.

Так можна вважати, що “воздаяння” за певні дії дає гнівливий бог (як в іудаїзмі), але в сучасному світі прийнятнішим виглядає розрізнення: це лише механічний вияв Законів, згідно яких побудовано Всесвіт. Ці закони не хороші й не погані, вони просто є. З іншої точки зору – закони погані, через них ми страждаємо, їх дією, однак, і вчимося. Що важливо для людства в цілому, ці Закони можливо змінити.

Принаймні, як стверджує Даніїл Андрєєв — таку сили мають вищі “ієрархії”, але люди величезними зусиллями мас також можуть по-троху на них впливати. Згідно Андрєєва, деякі істоти навіть мають таке завдання, місію – висвітлення, полегшення законів карми.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.