КАРМА-СУТРА II: ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНІСТЬ І ВИПАДКОВІСТЬ

Dharmachakra malindawords.blogspot.com  200x200 КАРМА СУТРА II: ВЗАЄМОПОВЯЗАНІСТЬ І ВИПАДКОВІСТЬУ світлі наведеного визначення карми доходимо до висновку, що випадковості не існує, коли ми дозволяємо собі щось позначити у сприйнятті Всесвіту як “випадкове”, ми просто розписуємося в бессилості нашого розуму охопити всю повноту причинно-наслідкового зв’язку, що привів до результату, або ж в ліні чи нестачі ресурсів для продовження дослідження.

Вчені-практики, усвідомлюючи обмеженість нашої здатності прораховувати всі взаємодії, взялися рахувати ймовірності різних подій у відсотках – у найдослідженіших галузях, навіть досягли непоганих результатів, однак ці ймовірності — лише наші закривання від і жалюгідні приховування того факту, що ми не здатні осягнути, чи, хоча б, побачити ВСЮ КАРТИНУ. (Цей факт для декого стає надзвичайно загрозливим гносеологічно як потенція виникнення питання про ТОГО, ХТО БАЧИТЬ ВСЮ КАРТИНУ, або, хоча б, про тих, хто бачить більше ніж ми.)

Напротивагу людині, деякі сутності здатні бачити причинно-наслідкові зв’язки значно глибше, тому можуть зрідка видавати пророцтва – для людей незбагненні містичні явища, — для цих сутностей – невід’ємна частина їхнього бачення наслідків далі, ніж людина. Приклад за аналогією: не “просвітленому”  цивілізацією індіанцеві у джунглях Амазонки наша підкріплена технікою здатність бачити через веб-камеру людину на іншому кінці континенту теж може видатися чудом і магією, просто тому, що його мозок не здатний охопити всі причинно-наслідокові зв’язки дуже складного феномену, який для сучасної людини – буденність.

Бог бачить всю повноту всіх зв’язків, не в останню чергу тому, що Він і є Всим і Всією Сукупностю зв’язків та їх Усвідомленням :)

Притім, що дійсно вражає в будові нашого світу, так це те, що все описане діє не лише на рівні ньютонівської фізики, а й на рівні емоційному, ментальному та всіх інших. Закони, які пов’язують всі ці різнорівневі взаємодії, і є тими Істинними Законами Всесвіту, головними таємницями багатьох релігій, предметами багатьох спекуляцій, міфологізацій та відвертого шарлатанства. Справа в тому, що долучитися до “вищих рівнів” і бачення цих взаємодій можна тільки змінюючи свою істоту, і, наскільки знаю, ніяк більше – ні за гроші, ні читанням розумних книжок.

Що ще цікаво: схоже, що деякі істоти чи сутності, які трохи підроздуплилися (роздуплитися = вийти за карму? за незнання кармічних наслідків? зовсім престати створювати карму і пожинати її плоди) можуть на глибших чи, користуючись шизотеричною термінологією, “тонших”, рівнях взаємодії змінювати чиюсь карму, якщо їм так заманеться.

Традиційне релігійне світобачення наділяє такими здібностями аватарів, святих, гуру, духів деяких місць і т.п….

Далі буде…

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.