ІНДІЙСЬКА МИШОЛОВКА ЯК МЕТАФОРА ІНДІЙСЬКОЇ РЕАЛЬНОСТІ

mouse ІНДІЙСЬКА МИШОЛОВКА ЯК МЕТАФОРА ІНДІЙСЬКОЇ РЕАЛЬНОСТІУ людей, які намагаються продертися крізь когнітивний шок від Бхарати, хоч якось зрозуміти індійську культуру і життя в цій чудній і прекрасній країні, часто виникає необхідність у метафорах і аналогіях. Без них передати, описати чи пояснити комусь, чи хоч якось синтезувати для себе ту шизню, що відбувається на цій планеті цьому “субконтиненті” непросто. Одна з таких метафор, яка в деякому сенсі може бути  символом Індії і індійського життя — це індійська мишоловка, її функціонування та принцип використання.

Індійська мишоловка працює унікально і незбагненно для, наприклад, українця, особливо того українця, який має хоч якийсь, саме український, досвід життя в селі та співіснування боротьби з мишами.

Індійська мишоловка являє собою коробочку, в яку кладеться приманка, у неї є дверцята з простеньким механізмом, який впускає мишку всередину, але вже не випускає назовні.

Коли мишку зловлено, приходить індус. Він, спершу, зазвичай, щось каже мишці. Не знаю що, може якесь каля-баля, може щось про Господа Ганешу і його славу (миша — вахана Ганеші, Він на ній їздить), може щось зовсім інше. Може й неважливо, що він тій миші каже. Важливо, що після цього індус, цілком у згоді зі своєю незбагненною логікою, візьме мишоловку, винесе на вулицю (недалеко, бо багато ходити індусам ліньки — клімат не сприяє) і викине інтрудера.

Українська екзистенція вражено спитає: “що, живу? Так вона ж назад прибіжить!”.

Ага. Іц Індіа.

ganesha with mouse 250x250 ІНДІЙСЬКА МИШОЛОВКА ЯК МЕТАФОРА ІНДІЙСЬКОЇ РЕАЛЬНОСТІ

lord ganesha wall hanging QC99 l ІНДІЙСЬКА МИШОЛОВКА ЯК МЕТАФОРА ІНДІЙСЬКОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Ганеша на миші зі зміюкою і “всім, чим положено”

 

 

 

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , , . Bookmark the permalink.
  • Агеєв

    А ми мишок вбиваємо, навіть не задумуючись, що це їздова тварина божества