Бойові раси Індії

бойовий сікх. flickrriver foto1 Бойові раси Індії

бойовий сікх

“Бойові раси” – калькований переклад британського колоніального терміну martial races – індійські нації та підкасти, придатні для ведення бойових дій. Справа в тому, що індуси, в основному, дуже маленькі, і, хоч дуже витривалі, але слабкі, часто рахітичні, з поганим здоров’ям, вегетаріанці, і, взагалі, зовсім не агресивні.

Битися вони не вміють.

Вуличні “махачі” в Індії, виглядають, скоріше, як комедія, ніж як реальна бійка. Мій друг, граф Т., якось в плані експерименту вирішив пройти крізь таку бійку, що йому й вдалося не отримавши жодного пошкодження. Натомість, бачати подібний вуличний розклад на вулицях рідної неньки, мудрий граф завжди обходить його десятою дорогою.

Але це про індусів загалом.

Є ж серед них особливі персонажі, навики, і бойову природу яких мудра кастова система більш-менш ефективно витісняє з вулиць в армію, поліцію та інші потрібні для захисту Бхарати та її уряду структури. Зазвичай це сикхи, раджпути, маратхи, паштуни, мог’яли, кумауні,гурки, ядави, різноманітні расові нащадки арійців – вони зазвичай виглядають зовсім інакше, ніж звичайні індуси – високі, сильні, з красивими, розвинутими тілами, світлішою шкірою, вусами. Багато з них з дитинства тренуються у численних системах двобою та володіння холодною зброєю, які передаються в цих націях та кастах з покоління в покоління.

Раджпути, наприклад, набудували в пустелях Раджастану безліч фортець і утримували цілі райони десятиліттями і навіть століттями – деякі з них, куди звезено безліч мурті з всієї Індії, британцям захопити так і не вдалося попри всі їхні переваги.

Британці хитро використовували бойові раси у володарюванні Індією, зтравлюючи між собою, граючи на давніх суперечках. В Британській армії досі є елітні гірські підрозділи гурок, куди набирають тибетців, непальців та гірських індусів.

If you found an error, highlight it and press Shift + E or Alt to inform us.


Tagged , , . Bookmark the permalink.